از بن هور تا بی.اف.جی: ناموفق‌ترین فیلم‌های سال۲۰۱۶ (قسمت اول)

نویسنده:

۱۲:۰۰:۴۵

چهارده فیلم در لیست کم فروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۶ جای گرفته‌اند که از میان آن‌ها می‌توان به آلیس آن‌سوی آینه، غول بزرگ مهربان و بن هور اشاره کرد.

باکس آفیس سال ۲۰۱۶ رکوردهای جدیدی را در فروش ثبت کرد، اما سال جالبی برای فیلمسازان سرشناسی مانند استیون اسپیلبرگ، انگ لی و بازیگران مشهوری چون برد پیت و ویل اسمیت نبود.

در لیست زیر تعدادی از فیلم‌هایی که برای استودیوهایی هالیوودی چیزی جز ضرر نبودند را معرفی می‌کنیم. بعضی از این فیلم‌های بودجه‌هایی سرسام آور داشته‌اند و حتا نتوانسته‌اند به اندازه بودجه صرف شده فروش کنند. حتی استودیوی دیزنی هم که رکورد جدیدی در صنعت فروش فیلم -با بیش از هفت میلیارد دلار- بر جای گذاشت، از دردسرهای سال ۲۰۱۶ بی نصیب نماند.

Ben-Hur

۰۲-screen_shot_ben-hur_copy

فیلم حماسی بن هور با کارگردانی تیمور بِکمامبِتوف روسی که در ماه آگوست اکران شد، در ایالات متحده فقط ۲۶.۴ میلیون دلار فروش کرد. فروش جهانی آن کمی بهتر بود و ۶۷.۷ میلیون دلار فروخت و در مجموع فروش فیلم به ۹۴.۱میلیون دلار رسید. این در حالی است که بودجه ساخت فیلم حداقل ۱۱۰میلیون دلار بود و تبلیغات آن هم که سر به فلک می‌زد. استودیوهای سازنده آن، ام.جی.ام و پارامونت ۱۲۰ میلیون دلار را از دست دادند.

The BFG

۰۳-thebfg576af9462612a-h_2016

این فیلم که اقتباسی از کتاب کلاسیک کودکان است و استیون اسپیلبرگ کارگردانی آن را به عهده داشت، به یکی از کم فروش‌ترین فیلم‌های این کارگردان مشهور تبدیل شد. این فیلم که در چهارم جولای اکران شد تنها ۱۷۸ میلیون دلار در گیشه‌های جهان فروخت. بودجه ساخت BFG نزدیک ۱۴۰ میلیون دلار بود و تبلیغات عظیمی هم برای آن انجام شد. BFG برای استودیوهای دیزنی و امبلین استیون اسپلبرگ ضرری در حدود ۱۰۰ میلیون دلار بر جای گذاشت.

Gods of Egypt

۰۴-df-04288_-h_2016

این فیلم فانتزی تاریخی و حماسی که در اواخر ماه فوریه اکران شد، تنها ۱۵۰.۷ در گیشه فروخت و این در حالی است که بودجه‌ای معادل ۱۴۰میلیون دلار داشت. استودیو لایِنزگِیت با فروش بد این فیلم در حدود ۹۰میلیون دلار ضرر کرد.

The Hunstman: Winter’s War

۰۵-۲۴۶۰_fpt2_00052r-h_2016

شکارچی: جنگ زمستان دنباله‌ای بر فیلم شکارچی و سفیدبرفی بود اما نتوانست موفقیت فیلم اول را تکرار کند. در این فیلم کریس همزورت بار دیگر  بازی در نقش شکارچی را به عهده گرفته و در مقابل بازیگرانی چون چارلیز ترون، جسیکا چستِین و امیلی بلانت بازی می‌کند. شکارچی: جنگ زمستان تنها ۱۶۴.۶ میلیون دلار فروخت و بودجه ساختش ۱۱۵ میلیون دلار بود و تبلیغات گسترده آن را هم نباید فراموش کرد. ضرر این فیلم در حدود ۷۵ میلیون دلار برای سازنده‌اش بود.

Allied

۰۶-alliedh2016

«متحد» فیلم ماجراجویی و جاسوسی با تم جنگ جهانی دوم به کارگردانی رابرت زمکیس یکی از چندین فیلم‌های ناموفق استودیو پارامونت در گیشه سال ۲۰۱۶ است. این فیلم تنها ۸۰.۳ میلیون دلار از بودجه‌اش را برگرداند در حالی که فقط ۸۵ میلیون دلار خرج ساختنش شده بود. طلاق جنجالی برد پیت از آنجلینا جولی هم یکی دیگر از دلایل شکست این فیلم در گیشه‌ها شد.

The Finest Hours

۰۷-thefinesthours5697e7d8b27ae_-_h_2016

این فیلم درام تاریخی، برای استودیو دیزنی چیزی جز ضرر به همراه نداشت. استودیو دیزنی متحمل ۷۵میلیون دلار ضرر برای این فیلم شد و فیلم تنها ۵۲.۱ میلیون دلار فروخت، در حالی که بودجه‌ای ۸۰ میلیون دلاری داشت.

Deepwater Horizon

۰۸-deepwater_horizon_-_mark_wahlberg_1_-_still_-_h_-_2016_0

دیپ واتر هورایزن به کارگردانی پیتر برگ  و بازی مارک والبرگ بودجه‌ای در حدود ۱۱۰میلیون دلار داشت در حالی که در گیشه‌های جهان فقط ۱۷۸ میلیون دلار فروخت. ضرر استودیوهای سازنده آن در حدود ۶۰ میلیون دلار تخمین زده شد.

برگرفته از
hollywoodreporter
لینک کوتاه