ارائه فناوری جدید باتری اتومبیل الکتریکی از سوی شرکت ساعت‌سازی

نویسنده:

۱۰:۴۶:۴۲

شرکت ساعت‌سازی سواچ گام بزرگی در راستای فناوری پیشرفته باتری برداشته و نوعی فناوری جدید برای باتری‌های اتومبیل‌های الکتریکی ارائه کرده است.

شرکت سوئیسی سواچ ۵۱ درصد از سهام شرکت Belenos Clean Power را دارد؛ شرکتی که در سال ۲۰۰۸ تأسیس شد و در حوزه فناوری‌های مختص انرژی پاک فعالیت می‌کند. این شرکت بخشی دارد که متخصص فناوری‌های جدید باتری است. جرج کلونی نیز یکی از حامیان و سهامداران این شرکت است.

ظاهراً پیشرفت این شرکت در حوزه باتری به ترکیبی ربط دارد که حق انحصار آن ثبت شده و برای تولید باتری‌های این شرکت استفاده شده است. این ترکیب به جای مواد خام از وانادیم بهره می‌برد. این کار باعث می‌شود تولید انبوه باتری‌ها ارزان‌تر شود.

 

vanadium

 

با این حال مهم‌ترین پیشرفت این شرکت به کاهش وزن و زمان شارژ برمی‌گردد. این باتری‌ها در مقایسه با باتری‌های وسایل نقلیه تسلا که توسط شرکت پاناسونیک تولید شده‌اند، یک‌سوم وزن کمتری دارند و دو برابر سریع‌تر شارژ می‌شوند.

طبق گفته یکی از مدیران سواچ، رسوایی شرکت فولکس‌واگن در سال گذشته میلادی باعث شده این شرکت به این حوزه علاقه‌مند شود.

 

swatch-smart-watch

 

وی می‌گوید: «من خوشحال نیستم که چنین اتفاقی برای فولکس‌واگن افتاد؛ اما این موضوع به ما انگیزه داد؛ زیرا نمونه‌های دیزلی دیگر طرفدار ندارند. صنعت خودروسازی بیش از هر زمانی به وسایل نقلیه الکتریکی نیاز دارد».

شرکت سواچ تولید این باتری‌ها را از ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ آغاز کرده و ظاهراً روزانه ۲۰۰ واحد در اندازه‌های مختلف برای باتری‌های اتومبیل خواهد ساخت.

این باتری قبل از تست روی اتومبیل‌ها، روی دوچرخه‌های الکتریکی، اسکوترها و درُن‌ها مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

 

۲۰۱۶-tesla-model-s-75d-76

 

شرکت سواچ قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۰ میلیارد دلار از این باتری‌ها را به فروش برساند. توافق غیررسمی بین سواچ و شرکت چینی جیلی نشان می‌دهد که سواچ می‌خواهد این باتری‌ها را ابتدا در بازار چین مورد آزمایش قرار دهد.

برگرفته از
caradvice
لینک کوتاه

دیدگاه