راهنمای اتصال ماوس و صفحه‌کلید بی‌سیم به کامپیوتر

نویسنده:

۰۳:۵۲:۳۵

صفحه‌کلید و ماوس بی‌سیم به شما آزادی عمل بیشتری می‌دهد و شما را از شر سیم‌های مزاحم که به پورت‌های پشت کامپیوتر یا لپ‌تاپ متصل می‌شود نجات می‌دهد.

با جدا کردن و کنار گذاشتن اتصالات سیمی صفحه‌کلید و ماوس شما همیشه از شر پیچ‌خوردگی و آشفتگی میز کار خود راحت می‌شود و تعداد سیم‌هایی که به پورت‌های کامپیوتر شخصی شما متصل می‌شود نیز کاهش پیدا می‌کند. در نتیجه، شما آزادی و انعطاف بیشتری در چیدمان میز کار خود خواهید داشت. تنظیمات اولیه برای لوازم جانبی بی‌سیم چند دقیقه طول می‌کشد اما بعد از نصب ماوس و صفحه‌کلید بی‌سیم، این دستگاه‌ها هم بدون دردسر و مانند دستگاه‌های دیگر کار خواهند کرد.

چیزهایی که برای اتصال لازم دارید:

  • سی.دی نصب
  • پیچ‌گوشتی
  • باتری A

روش انجام کار

سی.دی نصبی که همراه ماوس و صفحه‌کلید بی‌سیم در جعبه وجود دارد را وارد درایو سی.دی رام دستگاه کنید. از این سی.دی برای نصب درایورهای لوازم جانبی بی‌سیم استفاده کنید.

  • باتری‌ها را وارد ماوس و صفحه‌کلید کنید. از یک پیچ‌گوشتی برای باز کردن پیچ‌هایی که قسمت باتری را بسته نگه می‌دارد استفاده کنید.
  • دریافت‌کننده سیگنال بی‌سیم را به کامپیوتر متصل کنید. دریافت‌کننده‌های ماوس و صفحه‌کلید بی‌سیم معمولاً با استفاده از رابط یو.اس.بی تنظیم می‌شوند. کامپیوتر شما به صورت خودکار دریافت‌کننده را شناسایی می‌کند.
  • اگر ماوس و صفحه‌کلید شما کلید پاور یا خاموش/روشن دارد، آن را روشن کنید. کلیدهای Sync، Connect یا Pair را برای همگام شدن، اتصال یا جفت شدن (بر حسب مدل) صفحه‌کلید و ماوس فشار دهید. اگر کلید Connect را روی دریافت‌کننده سیگنال بی‌سیم خود دارید، آن را فشار دهید تا صفحه‌کلید و ماوس شما به راحتی متصل شود.

چند نکته و هشدار

  • همیشه چند باتری یدک همراه داشته باشید تا وقتی باتری فعلی ماوس و صفحه‌کلیدتان تمام شد از آن استفاده کنید. بدین ترتیب، هیچ وقت اتصال کامپیوتر شما با ماوس و صفحه‌کلید قطع نمی‌شود.
  • در برخی موارد نادر، دستگاه‌های دیگری که از سیگنال بی‌سیم استفاده می‌کنند، مانند تلفن همراه، ممکن است با ماوس و صفحه‌کلید بی‌سیم شما تداخل داشته باشند. دستگاه‌های الکترونیک دیگر را از دریافت‌کننده سیگنال بی‌سیم، صفحه‌کلید و ماوس بی‌سیم خود دور نگه دارید.
برگرفته از
ehow
لینک کوتاه