RoboHow؛ مترجم اینترنت برای روبات‌ها + ویدیو

نویسنده:

۱۱:۰۷:۱۹

RoboEarth یک شبکه کلاود است که به روبات‌ها امکان می‌دهد از عملکرد دیگر روبات‌ها یاد بگیرند. این پروژه 3 سال پیش آغاز شد و اکنون پروژه جدیدی مربوطه به همین پروژه تحت عنوان RoboHow در حال انجام است. این حرکت ابتکاری را موسسه هوش مصنوعی در دانشگاه برمن آلمان اجرا می‌کند.
پروژه RoboHow می‌کوشد تا وب را برای مصارف بشری به زبانی ترجمه کند که این ابزارهای الکترومکانیک یعنی روبات‌ها بتوانند درک کنند. آینده‌ای را تصور کنید که از روبات خود می‌خواهید که زود، تند و سریع غذای جدید برای شام شما آماده کند. RoboHow دستور غذای انتخابی شما را قورت می‌دهد و آن را تبدیل به دستور غذایی می‌کند که روبات‌ها بتوانند انجام دهند.
البته، این فراتر از تبدیل کردن زبان انگلیسی به صفر و یک هایی است که روبات‌ها خیلی دوست دارند. RoboHow باید از عهده بسیاری از فرایندهای پیچیده‌ای که انسان به راحتی انجام می‌دهد برآید. مثلاً چگونه فر را روشن کند یا از کجا مواد لازم را پیدا کند. این برنامه به روبات‌ها این امکان را نیز می‌دهد که در اینترنت جست‌وجو کنند و اطلاعات و دستورالعمل‌های لازم را برای تکمیل وظایف بدون دخالت بشر انجام دهند. در حال حاضر، وظیفه ما آدم‌ها این است که اطلاعات لازم و مناسب را برای RoboHow به نمایش گذاریم یا ارائه دهیم. پس، هنوز به نظر می‌رسد تا سالیان آینده باید گوش به فرمان روبات‌ها باشیم.

 


 

سعیده اکبری

برگرفته از
RoboHow
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه