کامیون جدید مرسدس بنز خودش می‌راند + ویدیو

نویسنده:

۱۱:۳۵:۲۹

ایده خودروهایی که خودشان می‌رانند گواه از گرایش فناوری در آینده دارد که به نظر می‌رسد اصلاً به حقیقت نپیوندد و باید آن را از ذهن دور کرد. اما محصول جدید مرسدس بنز آمده است که بماند.
دایملر، کمپانی اصلی مرسدس بنز، ویدئویی از یک کامیون آینده مرسدس بنز 2025 به نمایش گذاشت که نشان می‌دهد این وسیله نقلیه در اتوبان‌های آلمان با سرعت بالا خودش می‌راند.
با استفاده از سیستمی که شرکت آن را Highway Pilot (راننده بزرگراه) می‌نامد، شخص راننده می‌تواند کنترل کامیون را به دست سیستم بدهد و به عنوان مسافر در کامیون استراحت کند.
برای اینکه کامیون بتواند در کنار دیگر خودروها حرکت کند، سیستم Highway Pilot از ترکیبی از ارتباطات خودرو به خودرو از طریق وای-فای (در محدوده 1640 فوتی)، رادار پشت در هر دو طرف کامیون (با محدوده 197 فوتی) و رادارهای بلند (820 فوتی) و کوتاه (230 فوتی) که در جلوی کامیون تعبیه شده است استفاده می‌کند. این کامیون از یک دوربین استریو در جلو برخوردار است که درست زیر آفتابگیر نصب‌شده است.

 
به گفته ولفگانگ برنارد، هیئت مدیره دایملر، کامیون آینده 2025 مرسدس بنز پاسخ ما به چالش‌های اصلی و فرصت‌هایی است که همراه با حمل و نقل جاده‌ای در آینده وجود دارد. با معرفی این کامیون، کامیون‌های دایملر بار دیگر به عنوان پیشگام در فناوری مبتکرانه برجسته می‌کند و دروازه‌های عصر جدید حمل و نقل با کامیون را می‌گشاید.
همان گونه که از نامش پیداست، این وسیله نقلیه تا سال 2025 اجرایی می‌شود اما در ابتدا نیاز به اجازه مقامات و قوانین کشوری دارد تا بتواند در بزرگراه‌هایی که انسان‌ها در آن رانندگی می‌کنند حرکت کند.
سعیده اکبری
 
برگرفته از
Highway Pilot
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه