یک انگشت حیاتی برای تلفن شما

نویسنده:

۱۲:۰۷:۲۲

بی‌شک انگشت کوچک را می‌توان انگشت فراموش‌شده نامید که بیشتر برای شمارش استفاده می‌شود و شاید خیلی‌ها فکر کنند که جنبه تزئینی آن از کاربردی‌اش بیشتر است و اگر روزی مجبور باشید با یکی از اعضایتان خداحافظی کنید حتماً همین انگشت خواهد بود.
این انگشت فقط جنبه تزئینی در هم زدن چای ندارد. علاوه بر این که نقش مهمی در حفظ تعادل ایجاد می‌کند، مهم‌ترین نقش حفاظتی را در طول عصر دیجیتال داشته است. این انگشت موبایلتان را نگه می‌دارد!
گوشی موبایل خود را در دست بگیرید و یک کار ساده با آن انجام دهید، مثلاً ایمیلتان را چک کنید. درست مانند یک زین اطمینان، انگشت کوچک وزن تمام مخاطبان، پیام‌ها وبرنامه‌های کاربردی را روی استخوان نحیف و کوچکش تحمل می‌کند. در واقع، انگشت کوچک حامی و نگهدارنده گوشی موبایل شماست.
نکته: ممکن است شما انگشت کوچک خود را در حالت استراحت ببینید؛ البته تا زمانی که شروع به پیمایش در رابط کاربری گوشی می‌کنید. انگشت کوچک کار سختی را بر عهده دارد.
 

وقتی این انگشت را کنار می‌کشید متوجه خواهید شد ثبات و دوام کمتری دارید. این انگشت را می‌توان مدیریت کرد و بدون آن کار انجام داد اما سرعت تایپ کاهش پیدا می‌کند و دیگر انگشتان شما مجبورند سخت کار کنند تا بتوانند گوشی را محکم نگه دارند.
تا زمانی که ما این مطلب را نمی‌گفتیم شاید اهمیت این انگشت را درک نمی‌کردید… اما اکنون یک چیز واضح است:
موبایل شما به انگشت کوچک شما تکیه دارد.
اگر چه بیشتر مطالعاتی که بر روی دست انجام شد، در مورد تحولات شست بود، اما محققان می‌گویند انگشت کوچک نقشی عمده در استفاده و تولید از ابزارهای سنگی دارد. مانند چکش‌های سنگی، تبرهای سنگی و چیزی که ما آن را تکه‌های تیز می‌گوییم و برای برش استفاده می‌شد. تحقیقاتی در سال 1998 انجام شد تا میزان حرکت عضلات در اندام فوقانی را برای تولید ابزار سنگی تجربه کند. مشخص شد که انگشت کوچک نقشی حیاتی در فرایند ایمن کردن مرکز سنگ (قسمت اصلی تخته سنگ که ابزار از آن تولید می‌شود) دارد. بنابراین، گرفتن باید محکم باشد تا ابزار  طبق آن ساخته شود.
از قدیم تا کنون، هنوز هم کار اصلی انگشت کوچک حفظ تعادل و ایمن نگه داشتن اشیا در دست است.

 


به گفته کارشناسان دروان باستان، کاملاًٌ مشهود است در دستی که مرکز سنگ را نگه می‌داشت، عضلاتی که بیشتر استفاده می‌شد، عضلات انگشت‌های اول، دوم و پنجم بود.
"تبر دستی" که گاهی اولین اختراع بزرگ بشر نامیده می‌شد و از سنگ ساخته شده بود، از دست دیگر برای گرفتن سنگ و از انگشت کوچک آن برای محکم کردن و حفظ تعادل استفاده می‌کرد.
گرفتن گوشی هوشمند در دست نیز شبیه گرفتن همین تبر دستی است. در هر دو، انگشت کوچک یک کار را انجام می‌دهد.

سعیده اکبری
 

برگرفته از
انگشت حیاتی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه