پرفروش‌ترین برند اتومبیل‌های لوکس در آمریکا معرفی شد

نویسنده:

۰۱:۲۶:۰۱

شرکت مرسدس-بنز با شکست پرفروش‌ترین برند اتومبیل‌های لوکس سال گذشته در آمریکا توانست امسال این عنوان را به خود اختصاص دهد.

سال گذشته پرفروش‌ترین برند اتومبیل‌های لوکس در آمریکا شرکت ب‌ام‌و بود. امسال شرکت مرسدس-بنز این عنوان را به خود اختصاص داد.

شرکت مرسدس-بنز در سال ۲۰۱۶ در کل ۳۴۰٬۲۳۷ دستگاه اتومبیل در آمریکا به فروش رسانده است که به طرز عجیبی نسبت به فروش سال گذشته این شرکت، ۰٫۸ درصد کاهش داشته است. علاوه بر این، علیرغم کاهش ۶٫۴ درصدی فروش این شرکت در ماه دسامبر و در حالی طی این ماه تنها ۳۲٬۰۱۱ دستگاه اتومبیل به فروش رساند، توانست عنوان پرفروش‌ترین برند اتومبیل‌های لوکس در آمریکا را به دست آورد.

تنها دلیل این که امسال این شرکت توانست برای اولین بار پس از سال ۲۰۰۳، این عنوان را به خود اختصاص دهد، این است که رقبای اصلی این شرکت با کاهش شدید فروش مواجه شدند.

در واقع فروش ب‌ام‌و در سال ۲۰۱۶ با کاهش ۹٫۵ درصدی به ۳۱۳٬۱۷۴ دستگاه رسید و لکسوس با کاهش ۳٫۹ درصد در فروش مواجه شد و تنها ۳۳۱٬۲۲۸ دستگاه به فروش رساند. شرکت لکسوس در جایگاه دوم و شرکت ب‌ام‌و در جایگاه سوم فهرست پرفروش‌ترین برندهای اتومبیل لوکس سال ۲٬۰۱۶ در آمریکا قرار دارند.

جالب است بدانید شرکت آئودی تنها شرکت آلمانی بین سه شرکت لوکس آلمانی بود که توانست فروش خود را در سال ۲۰۱۶ تا ۴ درصد افزایش دهد و ۲۱۰٬۲۱۳ دستگاه اتومبیل به فروش برساند.

برگرفته از
carscoops
لینک کوتاه