۱۰ کلیسای زیبای کشور برزیل

نویسنده:

۰۹:۵۱:۱۲

 
صومعه سائو بنتو، ریو دو ژانیرو
مذهب کاتولیک به همراه مهاجرانی که در قرن شانزدهم از پرتقال به برزیل آمدند وارد این کشور شد. این صومعه نمونه‌ای از باروک برزیلی به همراه محرابی طلاکاری شده، سقف نقاشی شده و چلچراغ‌های نقره‌ای است که وزن هرکدام بیش از سیصد پوند است.
 
صومعه سائو بنتو، اولیندا
این صومعه در قرن شانزدهم و در شهر اولیندا که یکی از مهم‌ترین شهرهای مهاجرنشین برزیل بود، ساخته شده است. این صومعه دارای محرابی طلاکاری شده است و افراد به ترتیب طبقه اجتماعی از این صومعه می‌نشستند. نجیب‌زادگان پرتغالی در جلو، مردم عادی بر روی زمین و بردگان در بیرون از این صومعه می‌ایستادند.
 
کلیسای سائو فرانسیسکو، سالوادور
راهبان فرانسیکن این کلیسا را در سالوادور، اولین پایتخت برزیل مهاجرنشین ساختند. این کلیسا در جنگ با هلندی‌ها خراب و دوباره در قرن هجدهم و به سبک باروک ساخته شد. فضای داخلی این کلیسا پوشیده از ستون‌ها و سقف‌های طلا اندود است و یکی از زیباترین کاشی‌کاری‌های هنر برزیل که داستان زندگی قدیس فرانسیس آسیزی را به تصویر می‌کشد در این کلیسا قرار دارد.
 
کلیسای Nossa Senhora do Rosário e São Benedito، پاراتی
در پاراتی که شهری کوچک در غرب ریو دو ژانیرو است، بردگان برزیلی و آفریقایی این کلیسای کوچک را به عنوان عبادگاه ساخته‌اند. بر خلاف ظاهر ساده این عبادتگاه، محراب این کلیسا بسیار رنگارنگ و زیباست.
 
کلیسای Nosso Senhor do Bonfim، سالوادور
برزیل بزرگترین کشور کاتولیک جهان است. با این حال باورهای مسیحی همواره با باورهای برزیلی و سنت‌های افریقایی ترکیب شده و باورهای جدیدی را به وجود آورده‌اند. یکی از این مراسمی که در این کلیسا اجرا می‌شود، مراسم مقدس پاک کردن پله‌های این کلیساست که در پرستش مسیح و خدایی به نام اوگزالا ساخته شده‌است.
 
کلیسای سائو فرانسیسکو دو آسیس، اورو پرتو
این کلیسای سبک روکوکو در اواخر قرن هجدهم و توسط O Aleijadinho یکی از شگفت‌انگیزترین هنرمندان برزیلی ساخته شده است. او تیشه و چکشی را به دستان بی انگشت خود می‌بست و آثار هنری خارق العاده خلق می‌کرد.
 
صومعه Bom Jesus de Matosinhos، کُنگِنهاس
در این مجموعه مذهبی، 12 تندیس نیز از O Aleijadinho هنرمند برزیلی وجود دارد که 12 پیامبر را از کتاب عهد عتیق با رنگ‌های زیبا نشان می‌دهد.
 
کلیسای سائو فراسیسکو نا پامپولا، بلو هوریزونته
در قرن بیستم، کلیساها به عنوان ساختمان‌های دولتی در خدمت دولت برزیل بودند. این کلیسا نیز یکی از این ساختمان‌هاست که توسط اسکار نیِمیِر طراحی شده ‌است.
کلیسای جامع برزیلیا
این کلیسای جامعه نیز به عنوان یکی از ساختمان‌های دولتی در میانه قرن بیستم توسط نیمیر و لوچیو کاستا طراحی شد.
 
کلیسای جامع متروپولین ریو دو ژانیرو
این کلیسا با الهام از هرم‌های مایایی و توسط ادگار فاسکا و در قلب شهر ریو، یکی از زیباترین شهرهای جهان ساخته شده است. این کلیسا گنجایش حضور 20000 نفر را دارد.
برگرفته از
۱۰ کلیسای زیبای کشور برزیل
لینک کوتاه
برچسب ها