آیا صفحه نمایش آیفون بعدی از جنس یاقوت خواهد بود؟ + ویدیو

نویسنده:

۱۲:۴۵:۴۸

در طول هفته جاری فیلم ها وتصاویر زیادی ازین صفحه نمایش منتشر شده است که با توجه به سایز 4.7 اینچی آن می توان حدس زد که در آیفون 6 بکار خواهد رفت. بهرحال باید منتظر بود و تایید این خبر را از زبان اپل شنید اما تمام این گمانه زنی ها به دلیل همفکری های اخیر Cupertino با یک پروفسور صورت گرفته است. پروفسور Neil Alford از دانشگاه لندن در مصاحبه اخیر خود با گاردین فاش کرده است که 18 ماه پیش با شرک اپل در مورد استفاده از این نوع صفحات نمایش صحبت کرده است و با توجه به تصاویر منتشر شده می توان مطمئن بود که این صفحه می تواند به اندازه صفحات نمایش یاقوتی خوب باشد.
در تصاویر منتشر شده در ویدئو می توان دید که این صفحه نمایش بخوبی در برابر خم شدن و خش پذیری مقاوم است. البته صفحات نمایش کریستالی کنونی هم به این شکل خم می شوند ولی در برابر ضربات سخت شکننده اند. منتشر کننده این ویدئو یعنی Brownlee  در مصاحبه گاردین شرح می دهد که این صفحه نمایش 100 درصد متعلق به شکت اپل است و با توجه به صحبت های پروفسور Alford می توان حدس زد که جنس این صفحات نمایش می تواند از جنس یاقوت کبود باشد.
گرچه صفحات نمایش یاقوتی در برابر خم شدن و خش پذیری بشدت مقاوم است اما هزینه ساخت و تولید این صفحات نمایش نیز بالا است. این امر را می توان در برخی از مدل های لوکس شرکت Vertu مشاهده کرد. البته مدل اخیر این شرکت با صفحه نمایش لمسی 4.7 اینچی اش این امر را با توجه به سایز مشابه صفحه نمایش با آیفون 6 محتمل تر می کند. این احتمال هم وجود دارد که اپل لایه ای از یاقوت را بر روی صفحات نمایش کنونی خود و یا سایر قسمتها مانند تاچ آی دی و یا لنز دوربین بکار برد.
امیر دهقان
برگرفته از
صفحه نمایش آیفون
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه