سارق وای-فای شما کیست؟

نویسنده:

۱۲:۱۴:۲۹

چطور بفهمیم چه کسی از وای-فای ما استفاده می‌کند و بتوانیم با اندروید دسترسی آنها را مسدود کنیم.

شاید ماجرا از این قرار باشد که شما رمز وای-فای خود را به یکی از دوستان یا همسایگانتان داده‌اید تا وقتی در منزل شماست و دور هم نشسته‌اید بتوانید با هم فایل‌هایتان را به اشتراک بگذارید. اما حالا، اتصال شما کندتر از قبل شده است و فکر می‌کنید همسایه آپارتمان بغلی در حال استفاده بدون اجازه از شبکه خانگی شماست.

هیچ چیز مثل این عالی نیست که به راحتی بتوانید با یک تنظیمات ساده تشخیص دهید که چه کسی یا کسانی به شبکه وای-فای شما متصل شده‌اند و بتوانید به انتخاب خود دستگاه‌های آنها را از دسترسی به روتر خود بازدارید تا دیگر نتوانند به شبکه اینترنت خانگی شما وارد شوند. خب، باید بگوییم خوشحال باشید که درمان شما در دست ماست!

برنامه‌ای که تصمیم داریم به شما معرفی کنیم روشی آسان برای کشاندن بچه‌ها پای میز غذاست؛ آن هم وقتی سرشان با اینترنت گرم است و نمی‌آیند شام بخورند. علاوه بر این، می‌توان از این برنامه کاربردی جدید اندروید به عنوان یک ابزار تشخیص مشکلات شبکه نیز استفاده کرد. در واقع، این برنامه یک برنامه اجباری برای آنهایی است که روتر دارند. حالا، به شما می‌گوییم که چطور این کار را انجام دهید.

چیزهایی که لازم دارید:

 

  • یک دستگاه اندروید روت‌شده

مرحله اول:

Untitled-1

 برنامه کاربردی Pixel NetCut را نصب کنید.

این برنامه به شما امکان می‌دهد دسترسی به شبکه وای-فای خود را مسدود کنید. دانلود این برنامه در فروشگاه مجازی Google Play Store رایگان است. برای شروع، این برنامه را دانلود و در دستگاه خود نصب کنید.

این برنامه اندروید جدید که تیم توسعه Pixel Group آن را تولید کرده است دقیقاً همین کار را برای شما انجام می‌دهد و کارها را بی‌نهایت ساده کرده است.

  • نصب برنامه از Pixel NetCut از فروشگاه اینترنتی Play گوگل

مرحله دوم:

۰۱see-whos-using-your-wi-fi-boot-them-off-with-your-android.w1456

دستگاه روت را انتخاب و تأیید کنید. سپس، شبکه خود را اسکن کنید.

برنامه را باز کنید. روی گزینه Grant در بخش درخواست دسترسی به کاربر اصلی یا Superuser ضربه بزنید. از اینجا، شما می‌توانید وارد منوی اصلی Pixel NetCut شوید. از همین قسمت، روی گزینه Scan ضربه بزنید تا تمام دستگاه‌های متصل به شبکه وای-فای خود را ببینید. یادتان باشد که دستگاه اندروید شما باید به شبکه وای-فای مورد نظر که تصمیم دارید آن را آنالیز و بررسی کنید متصل باشد.

مرحله سوم:

۰۳see-whos-using-your-wi-fi-boot-them-off-with-your-android.w1456

ببینید چه کسی یا کسانی در حال استفاده از وای-فای شما هستند و دسترسی آنها را مسدود کنید.

وقتی اسکن کامل شد، شما فهرستی از دستگاه‌ها را می‌بینید که به روتر وای-فای شما متصل هستند و آدرس IP و MAC آنها را می‌توانید مشاهده کنید. اگر مطمئن نیستید که کدام دستگاه است، هر کدام از دستگاه‌های موجود در فهرست را انتخاب کنید و سپس کارخانه سازنده دستگاه را ببینید. وقتی دستگاه‌ها را طبقه‌بندی کردید، می‌توانید روی گزینه ویرایش که شبیه مداد است ضربه بزنید تا برای هر کدام یک اسم مستعار اختصاص دهید.

سپس، مجموعه‌ای از سوییچ‌های سبزرنگ را کنار هر دستگاه در این فهرست می‌بینید که به شما نشان می‌دهد چطور دسترسی آنها به روتر را مسدود نمایید. با کشیدن ضامن و خاموش کردن وضعیت، دستگاه مورد نظر دیگر نمی‌تواند با استفاده از شبکه وای-فای شما به اینترنت دسترسی داشته باشد؛ خیلی راحت و ساده مثل آب خوردن! حتماً عاشق این برنامه خواهید شد.

همان طور که گفتیم برنامه Pixel NetCut یک برنامه مفید برای تشخیص مشکلات شبکه شماست. مثلاً وقتی دستگاهی را از این فهرست انتخاب می‌کنید، می‌توانید هر پورتی که ذخیره کرده را ببینید و زمان تأخیر و پینگ را مشاهده کنید. علاوه بر این، این برنامه یک ابزار بی‌نظیر با چندین قابلیت عالی است.

 

برگرفته از
wonderhowto
لینک کوتاه