ماهواره‌ها به کمک کشورهای با اینترنت کم‌سرعت می‌آیند

نویسنده:

۰۴:۵۷:۵۳

یک موشک روسی سایوز از مرکز فضایی گویان فرانسه در آمریکای جنوبی، به همراه ۴ ماهواره برای سیستم O3b با موفقیت به فضا پرتاب شد. این ۴ ماهواره، بخشی از پروژه‌ای است که قرار است از طریق آن حدود ۱۵۰ کشور در حال رشد به اینترت پرسرعت دسترسی پیدا کنند؛ کشورهایی که تاکنون می‌باید با اینترنت کم‌سرعت دست و پنجه نرم کنند.

اینترنت پرسرعت برای "۳ میلیارد نفر دیگر"

به گفته مقامات مرکز فضایی گویان، ترکیب پایه‌ای این پروژه از طریق ماهواره‌های چهارگانه به زودی کامل و آماده راه‌اندازی می‌شود.

قرار است این شبکه‌ی ماهواره‌ای جدید در کشورهای قاره آفریقا، کشورهای شرق آسیا و آمریکای لاتین، اینترنت پرسرعت با قیمتی مناسب فراهم کند.

این تکنولوژی جدید می‌تواند به حدود ۳ میلیارد نفر کمک کند که تاکنون به اینترنت با پهنای باند گسترده دسترسی نداشتند. حتی از نام مردمی که دارای اینترنت پرسرعت نیستند در این پروژه یاد شده است. نام این پروژه O3b است؛ مخفف „Other 3 billion“ یعنی "سه میلیارد نفر دیگر" است.

تامین مالی پروژه

این پروژه عظیم توسط شرکت گوگل، نهاد اداره کننده ماهواره‌های اروپایی (Société Européenne des Satellites) SES و بانک بریتانیایی HSBC تامین می‌شود.

موشک روسی سایوز تاکنون موفقیت‌های بسیاری در زمینه حمل ونقل داشته و به عنوان یک وسیله حمل و نقل مطمئن به شمار می‌رود. هزینه حمل بارهای نیمه‌سنگین به فضا با این موشک، کمتر از هزینه حمل آنها با موشک بزرگ اروپایی آریانه (Ariane) است.

برگرفته از
دانش و فناوری
لینک کوتاه

دیدگاه