کلاس کار با تبلت برای سگ‌ها!

نویسنده:

۰۶:۲۰:۴۶

آیا می‌توان به سگ شما آموزش داد که چطور با تبلت کار کند؟ به گفته آنا جِین گراسمن، مربی و یکی از مؤسسان مدرسه سگ‌ها در نیویورک، استفاده از غذا یک راه عالی برای علاقمند کردن سگ شما به دستگاه‌های همراه است. یکی از فوت‌وفن‌ها این است که کره بادام‌زمینی را روی یک تبلت پلاستیکی غیرواقعی بگذارید و هر بار که سگ به فرمان شما برای لمس صفحه پاسخ می‌دهد به او پاداش دهید.
پزشکان معتقدند که اگر به سگ‌های خود اجازه دهید که از تبلت شما استفاده کنند برای آنها خوب است. دکتر مایکل فاربر می‌گوید: «هر چیزی که سگ را سرگرم، مشغول و تحریک کند یک چیز مثبت است.» گراسمن که مجری کلاس‌ها در شهر نیویورک است به سگ‌ها یاد می‌دهد که چطور از تبلت استفاده کنند. او می‌گوید تا کنون هیچ یک از دانش‌آموزانش ! (سگ‌ها) یک آی‌پد را هم خراب نکرده‌اند؛ حتی با اینکه از قاب یا محافظ خاصی استفاده نشده است. با اینکه ممکن است صفحه‌نمایش نشکند یا ترک برندارد اما خیلی کثیف می‌شود و باید زود به زود تمیز شود.
آنا گراسمن می‌گوید: «سگ‌ها فوت‌وفن را یاد می‌گیرد، هر چه باشد فرقی نمی‌کند، آنها باعث می‌شود سگ‌ها کمتر خشمگین و مضطرب شوند. لازم نیست از آی‌فون یا آی‌پد استفاده کنید اما حقیقت این است که مردم مدام سرشان با این چیزها گرم است و همیشه دور برشان یکی از اینهاست. پس می‌توان از آنها به عنوان ابزارهای آموزشی استفاده کرد.»
برنامه کاربردی Big Words برنامه‌ای برای آموزش سگ‌هاست که در فروشگاه مجازی اپل به قیمت 99 سنت قابل دانلود است. با کمک این برنامه شما می‌توانید حروفی درشت را تایپ کنید که کل صفحه را می‌پوشاند. گراسمن از این برنامه برای آموزش فرمان‌های خاص، مانند "بنشین" به سگ‌ها استفاده می‌کند. وقتی سگ کار فرمان داده شده را درست انجام دهد به او پاداش می‌دهد. برخی‌ها این شیوه آموزش را باور دارند و برخی دیگر با آن مخالف هستند. دکتر فاربر می‌گوید بیشتر افرادی که سگ دارند خسته می‌شوند وقتی می‌بینند که حیوانات خانگی آنها به فرمان‌های نوشته‌شده پاسخ نمی‌دهند.
سعیده اکبری
برگرفته از
کار با تبلت
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه