معرفی ده دیکشنری برتر برای تلفن‌های هوشمند اندرویدی

نویسنده:

۰۲:۱۹:۲۴

دیکشنری یا اپلیکیشن‌های مختلف ترجمه‌گر عبارت و کلمات از آن دسته برنامه‌هایی هستند که ضرورت نصب بودن آن‌ها برروی هر تلفن هوشمند ثابت شده است. مشخص نیست چه زمانی و در چه موقعیتی نیاز به دانستن معنای یک کلمه یا عبارت از زبانی به زبان مادری خود داشته باشید، اما هنگامی که موعد آن فرا برسد قطعا یک دیکشنری ساده در تلفن هوشمند شما می‌تواند نجات دهنده بوده و سریعا به کمک شما بیاید. با توجه به انتخاب‌های متنوع موجود از میان اپلیکیشن‌های دیکشنری موجود، در این مقاله به معرفی و بررسی ده دیکشنری برتر اندروید برای پیدا کردن معنای واژگان گوناگون ( از انگلیسی به انگلیسی ) یا آموزش دهنده لغات و واژگان گوناگون می‌پردازیم.

Dictionary

اپلیکیشن Dictionary با نام ساده خود یکی از انتخاب‌های مناسب موجود محسوب می‌شود. این برنامه دارای سه منبع مختلف است، شما با جستجوری معنای کلمات می‌توانید اطلاعات موجود در American Heritage Dictionary، Webster’s Dictionary و Roget’s Thesaurus را دریافت کنید. این برنامه هرروز معنی یک کلمه جدید را به شما می‌آموزد، از چهل زبان مختلف جهان پشتیبانی می‌کند و… . همچنین بیشتر قسمت‌های برنامه بصورت آفلاین نیز قابل دسترسی است، از دیگر قابلیت‌های Dictionary می‌توان به آموزش روزانه اصطلاح، تلفظ صوتی، ریشه شناسی کلمه و… نیز اشاره کرد. شما می‌توانید این برنامه را بصورت رایگان از فروشگاه پلی‌استور دریافت کرده و برای خرید نسخه پرو مبلغ ۱٫۹۹ دلار را پرداخت کنید.


Dictionar.com

یکی از محبوب‌ترین دیکشنری‌های موجود برای اندروید Dictionary.com است که دارای قابلیت‌های متنوعی مانند آموزش روزانه یک کلمه، پشتیبانی از ۳۰ زبان مختلف دنیا، ریشه یاب کلمات و… می‌باشد. شما می‌توانید با نصب این برنامه دیکشنری‌های تخصصی دیگری در زمینه‌های گوناگون دیکشنری مخصوص زبان عامیانه یا اسلنگ، دیکشنری مخصوص اصطلاحات، دیکشنری مخصوص پزشکی و… را خریداری و استفاده کنید. در مجموع می‌توان Dictionary.com را یک اپلیکیشن مفید و پرقدرت دانست که می‌تواند نیاز‌های مختلف کاربران را برطرف کند. این اپلیکیشن بصورت رایگان و با پرداخت‌های درون‌ برنامه‌ای از فروشگاه پلی استور قابل دریافت است.


Dictionary Linguee

Dictionary Linguee یک اپلیکیشن تازه منتشر شده محسوب می‌شود که با توجه به رایگان بودن کامل آن امکانات خوبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این برنامه از زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی، فرانسه، آلمانی، چینی، ژاپنی و… پشتیبانی می‌کند و به شما معانی واژگان در زبان‌های مختلف، تلفظ سوتی، جملاتی با وجود کلمه جستجو شده و… را می‌دهد. درواقع Dictionary Linguee یک اپلیکیشن ساده و سبک محسوب می‌شود که می‌تواند نیازهای شما را در سطحی ساده برطرف کند.


Merriam-Webster Dictionary

از دیگر اپلیکیشن‌های شناخته شده در حوضه دیکشنری‌های اندرویدی می‌توان به Merriam-Webster اشاره کرد. همانطور که انتظار می‌رود این برنامه دارای قابلیت‌های بی‌شماری است که از میان آن‌ها می‌توان به استانداردترین معنای واژگان، بازی‌های گوناگون برای آموزش لغات مختلف به شما، کلمات مشابه، جملاتی با وجود کلمه جستجو شده، تلفظ صوتی، آموزش دهنده روزانه یک کلمه و… اشاره کرد. این اپلیکیشن بصورت رایگان و پرداخت درون برنامه‌ای ۲٫۹۹ دلاری از فروشگاه پلی استور قابل دریافت است.


English Dictionary

English Dictionary دارای دیتابیسی با بیش از ۲۳۹۰۰۰ لغت گوناگون است که اگر بخواهیم صادقانه به آن نگاه کنیم بیشتر از سطح نیاز تمام کاربران است! همچنین این اپلیکیشن دارای قابلیت‌های دیگری همچون آموزش دهنده رندوم کلمات، تم‌های روشن و تاریک برای انتخاب بر حسب سلیقه کاربر نیز است. همچنین انیمیشن‌های بکار رفته شده در این برنامه به گونه‌ایست که به شما حس ورق زدن یک کتاب دیکشنری را منتقل می‌کند. در نهایت باید اشاره کرد که English Dictionary بصورت کاملا رایگان از فروشگاه پلی استور قابل دریافت است.


Google Search

هیچ زمینه‌ای در دنیای مجازی وجود ندارد تا کمپانی بزرگ گوگل در آن یا بخشی از آن حضور نداشته باشد. در خصوص حوضه دیکشنری‌ها، گوگل اپلیکیشنی مخصوص منتشر نکرده است اما به وسیله موتور جستجو‌گر گوگل یا Google Search به راحتی می‌توان معنای لغات مورد نظر را بررسی کرد. شما برای این کار می‌توانید یا کلمه مورد نظر را تایپ کرده و یا حتی تلفظ صوتی آن را بکار بگیرید. درواقع این قابلیت به درد افرادی می‌خورد که علاقه‌ای به داشتن یک اپلیکیشن مخصوص دیکشنری برروی تلفن هوشمند خود ندارند و از این راه و به سادگی می‌توانند نیاز خود را برطرف کنند. شما می‌توانید از قابلیت در بروزر خود و در وبسایت گوگا یا در اپلیکیشن Google Search که بصورت رایگان و بطور پیش فرض برروی تلفن‌های هوشمند قرار دارد استفاده کنید.


Idioms And Phrases Dictionary

اصطلاحات و ضرب‌ المثل‌های موجود در هر زبان معمولا به سختی ترجمه شده یا معانی آن‌ها به درستی درک نمی‌شود. Idioms And Phrases Dictionary اپلیکیشنی است که دارای دیتابیسی با ۳۵۰۰ اصطلاح و ضرب المثل انگلیسی و توضیح کامل مفهوم و معانی آن‌ها می‌باشد. شما می‌توان اصطلاحات مورد نظر خود را در فضایی شخصی ذخیره کرده یا حتی آن‌ها را بصورت تفکیک شده در دسته بندی‌های مختلف بررسی کنید. از ویژگی‌های مثبت این اپلیکیشن می‌توان به سادگی و روانی آن اشاره کرد که از این حیث کاربران را دچار سردرگمی نمی‌کند. Idioms And Phrases Dictionary بصورت رایگان و با پرداخت درون‌ برنامه‌ای ۱٫۹۹ دلاری از فروشگاه پلی‌ استور قابل دریافت است.


Offline Dictionary

یکی از اپلیکیشن‌هایی که برروی چند زبانه بودن تمرکز کرده است و به همین خاطر از بیشتر از ۲۴ زبان گوناگون پشتیبانی کند. هرکدام از زبان‌های موجود در برنامه می‌توانند برای استفاده آفلاین نیز دانلود شوند. درکل می‌توان Offline Dictionary را یک اپلیکیشن ساده با قابلیت‌هایی همچون جملات کمک کننده، تصحیح کننده املا، تلفظ صوتی و… اشاره کرد. شما می‌توانید این اپلیکیشن را بصورت رایگان و با پرداخت درون برنامه‌ای از فروشگاه پلی‌ استور دریافت کنید.


Pocket Thesaurus

یکی دیگر از اپلیکیشن‌هایی که دیکشنر نبوده و درواقع به منظور ترجمه کلمات استفاده نمی‌شود Pocket Thesaurus نام دارد. درواقع هدف و کاربرد اصلی این اپلیکیشن به وجود آوردن فضایی برای درک بهتر معنای لغات انگلیسی است و برای این کار دیتابیسی شامل ۹۰۰۰۰ لغت کاربردی انگلیسی را در خود جای داده است. نسخه رایگان آن که قابل دریافت از فروشگاه پلی‌استور می‌باشد دارای تبلیغات بوده و برای رهایی از این تبلیغات می‌بایست مبلغ ۲٫۶۱ دلار را پرداخت کنید.


WordWeb Dictionary

و در نهایت به معرفی یکی دیگر از دیکشنری‌های رایگان و محبوب اندروید یعنی WordWeb Dictionary می‌پردازیم. این دیکشنری دارای ۲۸۵۰۰۰ لغت پیش فرض است که مجموعه‌ای کامل را تشکیل داده است. یکی از قابلیت‌های بسیار مفید این دیکشنری تشخیص لغات با املای غلط و اعلام تفاو‌ت معنایی لغات با تلفظ یا املای یکسان است. همچنین قابلیت‌های اعلام تلفظ، ماد آفلاین و البته رایگان بودن آن نیز نقش مهمی در موفقیت WordWeb Dictionar داشته‌اند.


برگرفته از
androidauthority
لینک کوتاه

دیدگاه