چگونه مانند یک شرکت بزرگ به نظر برسید

نویسنده:

۱۲:۲۶:۰۳

ممکن است تکنولوژی و ابزار زیادی را بخرید یا اجاره کنید تا کسب و کار کوچک خود را بسیار بزرگتر از آنچه هست نشان دهید. ما لیستی از ابزاهای کارآمد برای این موضوع را برای شما آماده کرده‌ایم.

در سال ۱۹۹۹ رابرت چنگ شغل راحت خود در ضمینه فروش، بازاریابی و پشتیبانی در شرکت Gateway  که یکی از بزرگترین تولید کننده‌های کامپیوترهای شخصی در دوره خود بود را رها کرد و شرکت شخصی خود را راه اندازی کرد. ایده این شرکت سایتی بود که به صورت آنلاین مشکلات کامپیوترتان را تشخیص دهد. این شرکت مورد توجه قرار گرفت و ۱۷ سال بعد شرکت PC Pitstop  در لیست شرکتهای با سریعترین رشد قرار گرفت.

چنگ هم مانند شرکتهای نو پای امروزی که می‌خواهند از هیچ چیز، چیزی را ایجاد کنند با مشکلاتی روبه‌رو بود، با این تفاوت که شرکت‌های امروزی می‌توانند تکنولوژی‌های زیادی را بخرند یا اجاره کنند تا بتوانند کسب و کار کوچک خود را بزرگتر از آنچه هست نشان دهند.

ما در این رابطه لیست زیر را برای شما آماده کرده‌ایم:

طراحی وب‌سایت

تا حد ممکن صرفه‌جویی کنید، اما وقتی صحبت از راه‌اندازی یک سایت درجه یک می‌شود صرفه‌جویی بی صرفه‌جویی. یک شرکت بزرگ ممکن است که یک سایت به درد نخور داشته باشد، ولی برای یک شرکت نوپا نباید به این شکل باشد. وب‌سایت ویترین شرکت است و رنگ‌ها و تصاویر و محتویات آن بسیار مهم هستند. پس در این ضمینه هزینه کنید چرا که ارزشش را دارد و خود یک سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. تنها از تصاویر با کیفیت استفاده کنید. سایت خود را به یکی دو صفحه محدود نکنید. سایت شما درگاه ورودی شماست و لازم است یادوری کنم که شرکت شما برای مدت زیادی در این عرصه حاضر نبوده است.

در آخر مطمئن شوید که سایت شما با موبایل سازگاری داشته باشد. دنیای کامپیوترها در حال میل کردن به سمت موبایل است و اگر صفحه وب‌سایت شما به خوبی در موبایل بارگزاری نشود، می‌تواند مشکلات بی موردی را برای مشتریانتان ایجاد کند. این روزها دیگر مانند قبل نیاز به توانایی‌های برنامه‌نویسی پیچیده برای راه اندازی وب‌سایت نیست و می‌توانید از طریق وب‌سایت سازهایی مانند Weebly, Wix و WordPress که دارای افزونه‌ها و قالب‌های متعددی هستند، به راحتی وب‌سایت خود را راه اندازی کنید.

نماد تجاری

یک نماد تجاری عالی داشته باشید. می‌توانید برای این کار یک طراح استخدام کنید، البته راه کارهای دیگری نیز وجود دارد. سایت‌های طراحی لوگو آنلاینی وجود دارند که می‌توانید از طریق آن ها با هزینه کم، این کار را انجام دهید.

ساختار تجاری

بسیاری از شرکت ها به صورت مسئولیت محدود شروع به کار می‌کنند. این کار نه تنها مزایای مالیاتی دارد، بلکه دارایی‌های شخصی شما را در شرایط دعاوی قضایی مصون می‌دارد. با یک حسابدار و وکیل برای مشاوره جهت انتخاب درست و سوهان‌کاری کسب‌وکار خود مشورت کنید.

اسناد رسمی خود را به معنای واقعی رسمی کنید

شرکت‌های نوپا نمی‌توانند از پس هزینه استخدام مشاور بر بیایند، به همین منظور آن‌ها می‌توانند از ارانه دهندگان خدمات حقوقی آنلاین استفاده کنند. همچنین شما می‌توانید از ارائه دهندگان امضای الکترونیکی مانند Docusign  و Adobe  جهت مدیریت روند امضای الکترونیکی استفاده کنید تا شرکت خود را به عنوان یک شرکت کاملا دیجیتال معرفی کنید.

تلفن

شما می‌توانید از تلفن ثابت یا موبایل برای این کار استفاده کنید، اما آقای چنگ پیشنهاد می‎کند که از تلفن‌های اینترنتی (VOIP) استفاده کنید. چرا که این سیستم قابلیت استفاده از شماره‌های دارای پسوند برای تخصیص به نیروها در سراسر کشور را دارد.

اگر می‌خواهید استحکام و اعتبار را برای شرکت خود نشان دهید، می‌توانید برای مشتریان خود امکان تماس رایگان را فراهم کنید.

دستیاران مجازی

همه برای کارهای روزمره اداری خود نیاز به دستیار مجازی ندارند. اما غیر قابل انکار است که می‌توانید وقت خود را به کارهای مهتری نسبت به رزرو بلیط هواپیما یا بررسی دسته چک اختصاص دهید. برای واگذاری اینگونه کارهای خود می‌توانید از شرکت‌های خدمات دهنده دستیار مجازی کمک بگیرید. این کار همچنین کمک می‌کند که وجهه بهتری از شرکت خود نشان دهید، چرا که یک شرکت بزرگ‌تر با نیروهای اداری پشت شما هستند.

برای این که بفهمید چه کارهایی را لازم است به آن شرکت واگذار کنید، لازم است که کارهای خود را مدتی زیر نظر بگیرید و سپس برای این کار تصمیم لازم را اتخاذ کنید.

اطلاعات تماس ایمیل

هر کاری که در این رابطه می‌کنید، از آدرس‌های ایمیل رایگان برای شرکت خود استفاده نکنید. اگر این کار را انجام دهید، برای مشتریان نشانه‌ای پر واضح خواهد بود که شرکت مقابلشان یک شرکت خانگیست.

بهینه سازی موتور جست و جو

در دنیای امروز نیاز دارید که شرکت شما در نتایج جست‌وجو نشان داده شود. اگر سایت خود را برای جست‌وجوها بهینه کرده باشید، گوگل این قابلیت را دارد که بسیاری از کسب و کارهای جدید را در جست و جوی خود نشان دهد. بسیاری از مردم در رابطه با این موضوعات تبحر ندارند، پس اگر تصمیم ندارید در این ضمینه متبحر شوید، لازم است که با شخص یا شرکتی با تجربه در این ضمینه جهت جذب ترافیک به سمت سایتتان قرار داد ببندید.

تبلیغات

بهترین راه برای بالا بردن خود استفاده از تبلیغات است. لازم است که شرایط را در نظر بگیرید و مطمئن شوید که این سرمایه‌گذاری بازگشت دارد. اگر می‌خواهید حس بزرگ بودن را منتقل کنید، تبلیغات راهکار مناسبی است، مخصوصاً تبلیغات تلویزیونی.

در عین حال در شبکه‌های اجتماعی فعال باشید، این کار هم ساده است و هم هزینه‌ای بجز تخصیص زمان در بر ندارد. بالا بردن شرکت در فیسبوک و توییتر و سایر شبکه های اجتماعی می‌تواند مشتریان را جذب کند و پتانسیل فروش را بالا ببرد.

لازم به ذکر است که در رابطه با شبکه‌های اجتماعی این نکته وجود دارد که باید مخاطبان را از طریق حل مشکلاتشان جذب کنید، نه تبلیغ و هیاهوی این که چقدر خوب هستید. برای جذب مخاطب میتوانید پیشنهادات و آموزش‌هایی را به آن‌ها ارئه دهید. اگر پیشنهادات شما برای آن‌ها مفید واقع شود، می‌توانید آن‌ها را به سمت خود جلب کنید.

برگرفته از
Cnet
لینک کوتاه

دیدگاه