کسب برچسب سازگاری با محیط زیست برای چاپگر سامسونگ

نویسنده:

۱۰:۴۹:۰۱


گواهی سازگاری با محیط زیست فرشتة آبی به مدت 35 سال راهنمای خریداران محصولات دوستدار محیط زیست بوده است. اعتماد زیاد به این گواهی‌نامه آن را به کمترین لازمة شرکت در حضور در مناقصات بخش عمومی در دولت‌ها و شرکت‌های عضو اتحادیة اروپا تبدیل کرده است.
اخیرا بندهایی به گواهینامة جدید فرشتة آبی اضافه شده که شامل سنجش و شناسایی ذرات یا مواد مضر و آلودگی صوتی و ارزیابی مصرف انرژی است.
سامسونگ با ایجاد تغییراتی در طراحی سیستم‌های داخلی و تونر چاپگرهایش، همواره سعی کرده که قوانین مربوط به محیط زیست را در محصولاتش رعایت کند. همین تلاش‌ها نیز موجب شده 20 مدل از چاپگرهای تک‌منظوره و MFP‌های این شرکت که در سال 2013 عرضه شده‌اند، گواهینامة جدید فرشتة آبی را دریافت نمایند. این در حالی است که تاکنون هیچ شرکتی این گواهینامه را در زمینه چاپگرهای خود کسب نکرده است.
جوسانگ اون، معاون ارشد رئیس فروش و بازاریابی سامسونگ در اینباره گفت: "ما با همکارانمان در آلمان همکاری نزدیکی داشته‌ایم تا بتوانیم پرینترها را با ضوابط جدید آزمایشی مطابقت دهیم." وی افزود: "ما معتقدیم این به روز رسانی‌ها، هنگام دریافت پیشنهادات مناقصات از طرف آژانس‌ها و کمپانی‌های دولت آلمان در سال 2014،  مزایای زیادی برایمان خواهد داشت."
وی همچنین گفت: "ما مفتخریم که به مدرک برچسب اکو سیستم فرشتة آبی برای چاپگرهای تک‌منظوره و چند کاره دست یافته‌ایم. این امر نشان‌دهنده تعهد شفاف ما به پایداری محیطی و پیشرفت فناوری دوستدار محیط زیست در چرخه تولید محصولاتمان است."
گفتنی است که در ماه آوریل 50 محصول سامسونگ موفق به دریافت درجه EPEAT شده‌اند که یک گواهی آمریکائی برای محصولات دوستدار محیط زیست به شمار می‌آید.
در ماه ژوئیه نیز پرینترهای رنگی لیزری A4 و سری چند منظوره  CLP-415/CLX-4195  سامسونگ تقدیرنامة "دستاورد مهم کم مصرف" از طرف آزمایشگاه بایرز (Buyers Lab) دریافت کردند. این لابراتوار یکی از متصدیان پیشگام تست ابزار در آمریکا است.


برگرفته از
Blue Angle
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه