چگونه “کنترل والدین” را بر روی iPhone فرزندانتان اعمال کنید

نویسنده:

۰۶:۰۰:۰۰

قراردادن محدود کننده بر روی iOS میتواند راه آسانی برای مراقبت از فرزندان و همچنین مراقبت از کارت بانکی‌تان باشد.

بسیار محتمل است که یکی از بچه‌های خانواده، یک آیپد یا آی‌فون جدید هدیه بگیرند. این دستگاه اپل جدید و براق، دسترسی‌های حیرت انگیزی به دنیای تکنولوژی را به آن‌ها می‌دهد. اما در همین حین می‌تواند برای شما و خودش خطراتی به همراه داشته باشد. خوشبختانه، اپل هوای شما را دارد.

در سیستم عامل iOS، تنظیمات “کنترل والدین” پیش‌بینی شده است که در اصل به آن “محدود کننده” گفته می‌شود. این محدودیت‌ها به شما اجازه می‌دهد که چندین کار را انجام دهید:

دسترسی فرزندان خود به محتواهای مشخصی از جمله کارت بانکیتان را محدود کنید.

این کار حدود ۲۰ ثانیه زمان می‌برد.

فعال کردن محدود کننده بر روی iOS بسیار سریع است.

  • تنظیمات را باز کنید
  • قسمت general را انتخاب کنید
  • در پایین صفحه بر روی قسمت Restrictions کلیک کنید
  • گزینه Enable Restrictions را انتخاب کنید و یک کلمه عبور برای آن بگذارید.

کلمه عبور محدود کننده را نباید با فرزندانتان در میان بزارید. این کلمه عبور فقط مختص به شماست. لازم به ذکر است که این رمز، با رمز صفحه قفل گوشی تفاوت دارد. در این مرحله کار انجام شده است.

تنها چیزی که باقی مانده است، کار کردن بر روی محدودیت‌ها جهت تقسیم‌بندی محتویات، خصوصی‌سازی و از این دست موارد، در نرم افزارهای خریداری شده است. اپل به راحتی محدودیت‌های iOS را به لیستی ۵ قسمتی تقسیم کرده است: اجازه دادن، محتوی مجاز، حریم خصوصی، تغییرات مجاز شده و مرکز بازی. مواردی که در هر قسمت باید انجام دهید در اینجا آمده‌اند.

محدود کردن دسترسی به برنامه‌های اصلی اپل و کارت بانکیتان

شما می‌توانید از پرداخت‌های درون برنامه‌ای توسط فرزندانتان جلوگیری کنید

 

اولین چیزی که باید به آن رسیدگی کنید، قسمت allow (اجازه دادن) است که نام مستعار قسمت‌هاییست که فرزندتان میتواند به آن‌ها دسترسی داشته باشد. شما می‌توانید دسترسی آن‌ها به برنامه‌های اصلی اپل را محدود کنید. از این جمله می‌توان به safari، FaceTime و دوربین اشاره کرد.

دو مورد از بزرگترین محدودیت‌هایی که باید در نظر بگیرید، دسترسی فرزندانتان به iTunes store و خریدهای درون برنامه‌ای است.

از ایجاد تغییرات بزرگ بر روی دستگاه، توسط فرزندان خودداری کنید

قسمت allowed changes (تغییرات مجاز) بخش بسیار مهمی است. می‌توانید از این طریق اصلاحاتی را که فرزندانتان بر روی دستگاه انجام میدهد را محدود کنید. پس دیگر نیازی نیست نگران این باشید که فرزندتان کلمه عبور حساب iTunes را عوض کند یا با بازی کردن سوپرماریو، مقدار زیادی از حجم داده‌های تلفن همراه‌تان را هدر بدهد.

از طریق رده بندی محتوا، تماشای فیلم و پخش موسیقی را محدود کنید

از چشم‌ها و گوش‌های فرزندانتان در مقابل محتواهای مشخصی، محافظت کنید

 

در قسمت allowed content (محتوای مجاز) شما می‌توانید برای فیم‌ها، موسیقی‌ها، کتاب ‌ها و سایت‌ها از رده‌بندی محتوا استفاده کنید. این موضوع به آن معناست که شما می‌توانید با خیال راحت استراحت کنید و اطمینان داشته باشید که فرزندانتان تنها می‌توانند فیلم‌هایی مثل Finding Dory را بجای فیلم‌هایی مانند Deadpool نگاه کنند.

محدودیت مهمی که در این بخش وجود دارد، چک کردن سایت‌هاست. شما می‌توانید انتخاب کنید که فرزندتان به چه چیزهایی دسترسی داشته باشد: همه سایت‎ها، سایت‌هایی که دارای محدودیت‌های سن قانونی هستند یا سایت‌هایی مشخص و معین. شما همچنین می‌توانید آدرس سایت‌هایی را که نمی‌خواهید هیچگونه دسترسی به آن‌ها وجود داشته باشد را اضافه کنید.

اتصال بازی‌های فرزندتان را کنترل کنید

بازی‌ها بیشترین کشش را برای کودکان دارند. در قسمت Game Center (مرکز بازی) به شما اجازه داده می‌شود که دسترسی‌های اجتماعی بازی‌ها را محدود کنید. این‌ موارد می‌توانند شامل: بازی‌های چند نفره، اضافه کردن دوست و ضبط کردن تصاویر صفحه بشوند.

فرزندتان را از اشتراک گذاری محتوا با دیگران محافظت کنید

موقعیت مکانی فرزندتان را از سایت‌ها و غریبه‌ها محافظت کنید

 

امروزه امنیت دیجیتال برای همه ما مسئله‌ی بزرگی محسوب می‌شود. اپل، انجام این کار را آسان کرده است، به نحوی حریم خصوصی فرزندانتان را بعهده می‌گیرد. در قسمت privacy (حریم خصوصی) می‌توانید از دسترسی برنامه‌ها به موقعیت مکانی، میکروفون یا حتی شرایط آب‌وهوایی و اشتراک‌گذاری‌های آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی جلوگیری کنید.

تمامی محدودیت های برای محافظت هستن

 فعال‌سازی محدودیت‌ها بر روی دستگاه iOS فرزندتان سریع و راحت است. اما در نظر داشته باشید این محدود‌سازی‌ها به منظور خراب کردن تجربه فرزندتان از هدیه‌ی جدیدش نیست، اما اولویت، محافظت از آن‌هاست تا بتوانند از آی‌پد جدیدشان لذت کامل را ببرند.

برگرفته از
Cnet
لینک کوتاه