تهیه آبرنگ غیر شیمیایی، سالم و بی‌خطر برای بچه‌ها

نویسنده:

۰۴:۵۵:۳۳

هیچ شکی در این نیست که همه بچه‌ها هنرمند و دانشمند هستند. آنها عاشق تخیل و کشف همه چیزهای پیرامون هستند. همیشه هم سؤالی برای پرسیدن دارند. هر دوی این جنبه‌های شخصیت خلاق آنها را کنار هم بگذارید و به آنها کمک کنید تا با استفاده از آبرنگ‌هایی که خودتان در خانه درست می‌کنید یک شاهکار رنگارنگ بسازند. کوچولوهای شما حتماً عاشق درست کردن رنگ می‌شوند و به همان نسبت از نقاشی کردن با آنها لذت خواهند برد.

چیزهایی که لازم دارید:

  • یک‌ونیم پیمانه جوش شیرین
  • یک‌سوم پیمانه سرکه
  • یک قاشق غذاخوری شربت ذرت
  • رنگ غذا
  • پالت رنگ
  • خلال دندان
  • قلم مو
  • کاغذ

مرحله اول: ترکیبات را با هم مخلوط کنید.

به آرامی و کم‌کم سرکه را به جوش شیرین اضافه کنید. واکنش شیمیایی بین سرکه و جوش شیرین باعث ایجاد صدای فش‌فش می‌شود که دانشمندان کوچولوی شما را به وجد می‌آورد و هیجان‌زده می‌کند. در مرحله بعد، شربت ذرت را اضافه کنید و خوب هم بزنید.

نکته: جوش شیرین به سرعت ته‌نشین می‌شود. بنابراین، تا پایان فرایند مدام مخلوط را باید هم بزنید.

مرحله دوم: با دقت پالت را با مخلوط پر کنید.

حالا مخلوط آماده است. با دقت هر کدام از حفره‌های مدور پالت رنگ را از مواد پر کنید. می‌توانید از قاشق، سرنگ یا قطره‌چکان برای انجام این کار استفاده نمایید.

مرحله سوم: با استفاده از رنگ غذا، به مخلوط رنگ دهید.

یک قطره رنگ غذا را به هر کدام از حفره‌های پالت رنگ اضافه کنید. این یک فرصت عالی برای صحبت با بچه‌ها در مورد ترکیب رنگ‌ها است. مثلاً اینکه چطور از ترکیب رنگ قرمز و زرد می‌توان رنگ نارنجی درست کرد. بگذارید دانشمندان کوچکتان خودشان کشف کنند و پالت رنگ منحصربه‌فرد خودشان را از طریق آزمون و تجربه خلق نمایند.

مرحله چهارم: رنگ‌ها را با هم ترکیب کنید و پالت را کنار بگذارید.

با استفاده از خلال دندان، روی رنگ‌ها کار کنید و آنها را با مخلوط ترکیب کنید. سپس، پالت را به مدت ۲۴ ساعت جایی بگذارید تا رنگ‌ها سفت شوند.

مرحله پنجم: قلم‌مو را به پالت تمام‌شده بزنید.

وقتی آبرنگ را لمس کردید و متوجه شدید که خشک شده است، از این به بعد، آماده استفاده خواهد بود. قلم مو را در آب فرو ببرید، و سپس به پالت رنگ بزنید و از کشیدن نقاشی‌های خلاقانه و جالب با هنرمندان دانشمند خود نهایت لذت را ببرید.

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه