در زمان سفر کنید و به دل تاریخ بروید

نویسنده:

۰۶:۴۰:۱۵

بهترین مکان‌های دنیا برای آنهایی که عاشق تاریخ هستند.

چه کسی گفته که برای سفر کردن اول باید بلیت داشت؟ بیایید با هم سفری رایگان به دل تاریخ داشته باشیم.

در این مقاصد گردشگری که قصد داریم امروز معرفی کنیم، هر خیابان تاریخی دارد و هر ساختمان و بنا داستانی برای روایت کردن. دفترچه راهنمایتان را در دست بگیرید، از روی نقشه مسیر را پیدا کنید یا بی‌خیال اینها شوید و بگذارید هر جا عشقتان می‌کشد بروید. در هر صورت، هر طور که بروید سفری در زمان خواهید داشت، سفری به دل تاریخ. در این مکان‌ها تاریخ‌ها را نزدیک‌تر از آنچه که فکر می‌کنید، حس خواهید کرد.

 

به روم خوش آمدید

رومولوس و رموس، بنیان‌گذاران افسانه‌ای روم هستند که بر سر محلی که این شهر باید واقع می‌شد جنگ‌های زیادی کرد. رومولوس برنده شد و این شهر نام او را به خود گرفت.

به یورک خورش آمدید

هزاران سال است که شمال انگلستان تحت فرامانروایی پادشاهان جنگجوی وایکینگ است و یورک دژ اصلی آنهاست. مرکز ژورویک شما را  به خیابان‌های دوران وایکینگ‌ها می‌برد و در هر گوشه و کنار مرکز این شهر اشیا و لوازم وایکینگ‌ها را می‌توانید به چشم خود ببینید.

به ادینبرگ خوش آمدید

ادینبرگ آمیزه‌ای از تاریخ و فرهنگ است. قرن‌ها پیش، پادشاهان اسکاتلند به نمای وسیعی از قصر ادینبرگ خیره می‌شدند که از دیوارهای مستحکمش می‌شد نیم‌نگاهی به گذشته ملک‌الطوایفی این شهر انداخت. گشت زدن در میادین آرام و باصفا و پارک‌های روستایی در این شهر مدرن بسیار لذت‌بخش است.

به کیوتو خوش‌آمدید

کیوتو جوهرۀ دوران گذشته ژاپن است. گیشاها با صورت‌های نقاشی شده در خیابان‌های باریک این سو و آن سو می‌روند، فانوس‌های کاغذی در لبه‌های شیروانی‌های چوبی تاب می‌‌خورند، و هزاران معبد هوش از سر گردشگران می‌برند. رنگ‌های خیره‌کننده را هم که به آن بیافزاید، مثل صورتی آسمانی شکوفه‌ها در بهار، قرمز آتشین پاییز،  انگار اینجا خود سرزمین عجایب است؛ سرزمینی رویایی پر از شگفتی.

به برلین خوش آمدید

از زمان سقوط دیوار برلین هنوز یک نسل نگذشته است؛ دیواری که شهری متحد را به دو بخش آلمان غربی و شرقی قسمت کرد. تا پیش از این رخداد متحیرکننده تاریخی، اهالی خونگرم و دلنشین برلین جلوه‌ای از تنوع، مهمان‌نوازی، مهربانی و بی‌آلایش بودن را منعکس می‌کردند. نوشیدن یک قهوه دلچسب در کروزبرگ یا مهمانی گرفتن در نیوکلن از یاد هیچ گردشگری نخواهد رفت.

برگرفته از
Booking.com
لینک کوتاه