چگونه یاداشت‌های خود را در Google Docs نگهداری کنید؟

نویسنده:

۱۲:۴۱:۱۵

نرم افزار یادداشت ‌برداری گوگل، نگهداری نوشته‌هایتان را برای شما آسان و قابل دسترس‌ کرده ‌است.

اندروید روش جدیدی برای استفاده از نرم افزار یاداشت برداری ایجاد کرده‌ است. شما می‌توانید ایده‌های خود را تا نهایی شدن طرح در Google Docs نگه دارید و به یک پروژه کامل تبدیل کنید . شما همچنین می‌توانید یادداشت‌های خود را بدون اینکه نگران از دست رفتن آنها باشید در Google Docs نگه دارید.

اگر قبلا جزو کاربران نرم‌افزار یاداشت برداری گوگل نبوده‌اید اولین قدم این است که این نرم‌افزار را برای اندروید، IOS یا Chrome extension دانلود کنید . می‌توانید با مطالعه این مقاله چگونگی اجرا و استفاده از ان را بیاموزید.

چگونه در Google Docs یاداشت بگذاریم؟

به راحتی در Google Docs یاداشت بگذارید به این صورت که به قسمت Tools menu بروید، روی گزینه Keep Notepad option کلیک کنید.

همه یاداشت‌ها با نشان دادن قسمتی از متن اصلی به صورت یک خط منظم به ترتیب قرار می‌گیرند و شما هر زمان که به یاداشتی نیاز داشتید به راحتی می‌توانید به کمک آیکون ذره بینی که در بالا قرار‌گرفته یاداشت مورد نیاز خود را بیابید.

هنگامی که شما متن، عکس یا چک لیست خود پیدا کردید می‌توانید روی آن کلیک کنید ، آن را بکشید و در document  قرار دهید. اگر نوشته خود را در document  کپی _ پیست کنید متن اصلی بدون تغییر در آنجا باقی خواهد‌ماند.

چگونه یادداشت‌ها را در Google Docs نگه داریم؟

اگر شما به یک ایده بزرگ فکر می‌کنید یک پوشه بسازید. شما می‌توانید به آسونی یک یاداشت جدید بنویسید و همچنین از ستون فرعی کنار صفحه استفاده کنید. بر روی متن در بالا کلیک کنید و شروع به نوشتن کنید. اگر میخواهید یک چرک لیست داشته باشید بر روی آیکون bullet در سمت راست کلیک کنید و بنویسید. این یاداشت جدید را می‌توان در هم Google Docs استفاده کرد.

راه ساده‌تری برای ایجاد و نگاه داشتن یک یاداشت این است که ایده خود را در پوشه باز بنویسید، سپس نوشته خود را برجسته کنید. بر روی منطقه برجسته راست کلیک کنید و گزینه Save to Keep Notepad را ازمنو pop-up را انتخاب کنید .

زمانی که یادآوری را زمان استفاده از Google Docs ایجاد می‌کنید، این یادآور در بخش Related واقع در منوی کناری ذخیره می‌شود. زمانی در در نرم افزار Keep به این نوشته‌ها نگاه می‌کنید، لینکی وجود خواهد داشت که با کلیک بر روی آن میتوانید به فایلی که در زمان ایجاد این یادداشت از آن استفاده میکردید دسترسی پیدا کنید.

 

برگرفته از
Cnet
لینک کوتاه