دوربین امنیتی منازل رو کجا باید نصب کنیم؟

نویسنده:

۰۲:۰۹:۲۳

قرارگیری بهتر به معنی امنیت بهتر هست.

طبق گزارش پلیس فدرال آمریکا، در سال ۲۰۱۵، ارزش کل خسارات حاصل از سرقت‌های گزارش شده، بیش از ۱۲ بیلیون دلار بوده است. یک دوربین با محل قرارگیری عالی، می‌تواند در شناسایی مزاحمان و به‌طور بالقوه، باز پس‌گیری اشیاء دزدیده شده بعد از سرقت کمک کند.

اگر دوربین امنیتی شما در نقطه‌ی غلطی جایگذاری شده باشد، ممکنه است آن‌گونه که فکر می‌کنید، ایمن نباشد. در این مقاله نکاتی برای نصب دوربین امنیتی در مکان‌هایی که کارکرد بهتری داشته باشند برایتان آورده‌ایم.

مکان‌هایی بهینه برای نصب دوربین امنیتی

طبق اعلام سازمان دادگستری، درب جلویی، درب پشتی و پنجره‌های طبقه اول، بیشترین راه‌های مشترک برای ورود به محل به‌منظور جرم اعلام شده‌اند. در اصل حدود ۸۱ درصد از ورودهای سارقین، از طریق طبقه اول هست. پس دوربینتان را جایی در محلی قرار دهید که سارقان احتمالاً ازآنجا وارد می‌شوند.

نکته: درب جلویی یکی از بهترین مکان‌های برای قرار دادن دوربین امنیتی است چراکه می‌توانید توسط آن قبل از جواب دادن زنگ درب، ببینید که چه شخصی جلوی درب است. چیزی مشابه ولی بهتر از چشمی درب.

قرار دادن دوربین بالای درب یا قاب پنجره، با جهت رو به پایین می‌تواند شعاعی به مساعد چند متر از بخش ورودی را پوشش بدهد. پیشنهاد دیگر قرار دادن دوبین درون خانه، بالای چفت و بست پنجره‌ای است که دسترسی راحتی دارد. شما می‌توانید از این طریق، نمایی از جلوی حیاط و از طریق پنجره داشته باشید.

اگر دوربینتان را بیرون از خانه نصب می‌کنید، اطمینان حاصل کنید که ضد آب باشد و همچنین قابلیت دید در شب داشته باشد تا بتوانید در تاریکی نیز تصویربرداری کنید.

فوکوس و فضای کافی را برای دوربینتان در نظر بگیرید

محل نصب دوربین، بستگی به نوع دوربینتان دارد. نمای دوربین‌هایی با دامنه فوکوس حدود ۴۵ تا ۷۵ درجه بهتر است که بر روی نقطه مشخصی تنظیم بشوند، مثل درب ورودی یا درب گاراژ. اگر یک دوربین نمای عریض دارید، مثل دوربین  D-Link Full HD Ultra-Wide Wi-Fi، دوربینتان را جایی نصب کنید که ۷۵ تا ۱۸۰ درجه را بدون مانع ببیند. اگر شما یک دوربین گردان دارید، مثل دوربین  Samsung WiseNet، با سازنده آن صحبت کنید تا بفهمید که دوربینتان به چه مقدار نمای بدون مانع نیاز دارد.

دوربین را دور از دسترس بگذارید

سارقین یا افرادی که دزدکی سرک می‌کشند، عاشق دوربین‌هایی هستند که به راحتی قابل دسترس باشند، چراکه می‌توانند به‌راحتی آن‌ها را خراب کنند و به کارشان برسند. حتی بدتر از آن، بعضی از سارقین دوربین را نیز می‌دزدند.

همیشه دوربین امنیتی‌تان را در ارتفاع بالا و خارج از خانه بگذارید تا قابل دسترس نباشند. ارتفاعی بیشتر از ۲٫۸ متر ارتفاعی مناسب برای جلوگیری از ضربه زدن به دوربین توسط افرادی با قد حدود ۱٫۸ متر است. همچنین اطمینان حاصل کنید که دوربین توسط دیگران دیده می‌شود. دیده شدن دوربین میتواند مزاحمان احتمالی را بترساند.

برگرفته از
Cnet
لینک کوتاه

دیدگاه