قهرمانان امروزی؛ آقای ماه کامل

نویسنده:

۰۹:۰۰:۱۸

 
یک مرد ناشناس که خود را Mangetsu-man (Mr. Full Moon: آقای ماه کامل) مینامد، برای تمیز کردن پل Nihonbashi در توکیو در تاریخ 25 آگوست 2014 در حالی که جارو در دست دارد، در نزدیکی پل می‌ایستد. او لباسی مبدل و شنل پوشیده است، و هم‌چنین سرپوشی که به شکل یک ماه کامل است بر سر دارد.
در حالی که بیشتر قهرمانان با جرم و جنایت مبارزه می‌کنند، برای یکی از این قهرمانان ژاپنی دشمن زباله است و سلاح فوق العاده او یک جارو، یک ظرف و دستمال برای گردگیری و ارتشی از داوطلبان که برای انجام ماموریت به او پیوسته‌اند. او برای نخستین بار در سال گذشته در خیابان‌های توکیو بدون هیچ گونه تبلیغات و یا نمایشی در فضاهای باز ظاهر شده بود و عمدتا در اطراف پل Nihonbashi مشغول به نظافت بود. او نام خود را Mangetsu-man معرفی کرده است.
از لحاظ تاریخی، پل Nihonbashi تا مدت کوتاهی قبل از بازی‌های المپیک تابستانی سال 1964، معروف‌ترین پل توکیو بوده است. در آن سال به خاطر بازی‌های المپیک بزرگراهی بر روی آن می‌سازند و با این کار موقعیت نمادین و تاریخی آن را بین می‌برند. Mangetsu-man یکی از کسانی است که از دولت برای خلاص شدن از بزرگراه‌های آلوده و تمیز شدن آن تا پیش از بازی‌های المپیک بعدی توکیو در تابستان سال 2020، درخواست دارد.


 

برگرفته از
آقای ماه کامل
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه