آمادگی برای جنگ هسته‌ای با ساخت پناهگاه هسته‌ای

نویسنده:

۰۱:۰۴:۰۷

کره شمالی روز به روز بیشتر قدرت پرتاب موشکی و آزمایشات هسته‌ای خود را به نمایش می‌گذارد و مردم ژاپن که در همسایگی این کشور هستند خودشان را برای بدترین رخدادها آماده می‌کنند. به گزارش رویترز، ژاپنی‌ها در حال ساخت پناهگاه‌های هسته‌ای اختصاصی برای خودشان هستند.

در تصویری که مشاهده می‌کنید، سه‌ای‌چیرو نیشی‌موتو، مدیرعامل شرکت Shelter Co، در یک اتاق مدل که محل نصب پناهگاه هسته‌ای این شرکت است قدم می‌زند.

در کشور ژاپن، شرکت‌های کوچکی هستند که تجهیزاتی مخصوص پناهگاه‌های هسته‌ای زیرزمینی می‌فروشند. این شرکت‌ها اظهار داشتند که طی هفته‌ای اخیر فروششان افزایش چشمگیری پیدا کرده است. یکی از مسئولان سفارش در شرکت Kobe د گفت قبلاً سالی ۶ سفارش برای ساخت پناهگاه داشتیم اما در ماهی که گذشت (آپریل) ۸ سفارش گرفتیم. شرکت Earth Shift نیز امسال ۱۰ برابر سفارشات بیشتری گرفته است.

عکاس رویترز گشتی در پناهگاه Shelter Co. در خانه مدیرعامل این شرکت در اوساکا زده است. این انباریِ ضدهوا درب‌های ضدانفجار دارد و تصفیه هوای آن ضدتشعشعات است. پناهگاه هسته‌ای او مجهز به شمارشگر گایگر (شمارنده ذرات گاز)، خروجی تونل، تلویزیون، ماسک گاز و دیگر لوازم ضروری در مواقع اضطراری است. به احتمال زیاد سازندگان بر این باور بودند افرادی که در این پناهگاه زیرزمینی ساکن می‌شوند می‌خواهند دنیای امن و بدون تشعشات خطرناک را تجربه کنند. از همین رو، سقف این پناهگاه به رنگ آبی روشن آسمان است و تصاویر روی دیوار درختان نخل کنار ساحل را نمایش می‌دهد.

نیشی‌موتو طی مصاحبه‌ای در سال ۲۰۰۹ با AFP  عنوان کرد از زمانی که کره شمالی موشک‌های بالستیک قاره‌پیمای خود را معرفی و به سوی ژاپن پرتاب کرد، کسب و کارش رونق گرفته است.

تصاویری از این پناهگاه هسته‌ای را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید.

برگرفته از
AVAX
لینک کوتاه