آغاز طرح جدید جایگزینی خودروهای فرسوده توسط گروه سایپا

نویسنده:

۰۱:۳۴:۱۳

 
در راستای تأکید دولت مبنی بر جایگزینی خودروهای فرسوده در کشور و کمک به کاهش آلایندگی به ویژه در کلان شهرها، پس از وقفه‌ای مقطعی، سایپا مجدداً طرح جدید جایگزینی خودروهای فرسوده را در دستور کار خود قرار داده است.
 
حسن عموزاده، قائم‌مقام گروه سایپا در این باره گفت: «گروه سایپا که در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده، همواره پیشرو بوده و در سال ۱۳۸۳ به عنوان نخستین شرکت خودروساز، اقدام به نوسازی خودروها نمود، در سال جاری مجدداً درصدد است انواع محصولات سواری و وانت خود از قبیل محصولات خانواده X100، تیبا، وانت نیسان و وانت 151 را با تسهیلات مناسب و سود مشارکت جذاب، جایگزین خودروهای فرسوده کند.»
 
وی گفت: «عرضه خودروهای آپشنال با ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش ویژه نظیر بسته‌های خدماتی کارت طلایی و همچنین ایجاد شرایط مناسب جهت تحویل فوری خودروها از جمله مزایایی است که در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده گروه سایپا مدنظر قرار گرفته است. طی چند سال اخیر، علیرغم مشکلاتی که پیش روی طرح جایگزینی خودروهای فرسوده قرار گرفت، گروه خودروسازی سایپا همواره شعار دوستدار محیط زیست را سرلوحه کار برنامه‌های خود قرار داده و در این طرح، از آغاز آن تاکنون، رتبه اول را در خروج خودروهای فرسوده به خود اختصاص داده است. به طوریکه در سال ۹۱، بالغ بر ۸۶ درصد و در سال ۹۲ بیش از ۶۵ درصد  کل خودروهای فرسوده اسقاط شده کشور، توسط گروه سایپا جایگزین گردیده است.»
 
با توجه به اینکه در حال حاضر حدود یک میلیون دستگاه خودروی فرسوده در کشور در حال تردد هستند، گروه سایپا در نظر دارد با سیاستگذاری های دقیق، زمینه مناسبی جهت جایگزینی این خودروها با خودروهای جدید فراهم نماید. براساس این طرح، تمام نمایندگی های سایپا در سراسر کشور، به پذیرش درخواستهای متقاضیان اقدام خواهند نمود. جزئیات طرح مذکور و زمان اجرای آن به زودی منتشر خواهد شد.

 
برگرفته از
خودروهای فرسوده
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه