سفر به دیار جومونگ و یانگوم

نویسنده:

۰۶:۲۰:۲۰

چطور به سئول در کره جنوبی سفر کنیم؟

جمهوری کره یا کره جنوبی یک کشور پیشرفته، استوار، پابرجا از نوع جمهوری دموکراتیک است که قدرت بین رئیس جمهور و مجلس تقسیم می‌شود. با اینکه کره اقتصاد مدرن و تسهیلات گردشگری گران‌قیمتی دارد، مسافران باید کمی کره‌ای صحبت کنند یا با یک راهنما به خارج از مناطق گردشگری و مراکز تجاری سئول، پایتخت کره جنوبی، سفر کنند. اگر چه بیشتر جمعیت در منطقه پایتخت ملی سئول ساکن هستند اما مراسم و رخدادهای فرهنگی در سرتاسر سئول برگزار می‌شود.

چیزهایی که برای سفر به سئول لازم دارید:

  • پاسپورت
  • بلیت هوایپما
  • پرداخت عوارض

برای ورود به جمهوری کره نیاز به پاسپورت دارید؛ پس حتماً برای گرفتن پاسپورت اقدام کنید یا اگر دارید و رو به انقضاست، تاریخ آن را تمدید کنید. شما می‌توانید با پاسپورت امریکا تا ۹۰ روز در سئول اقامت داشته باشید اما اگر بخواهید بیشتر از ۹۰ روز بمانید، باید درخواست  Alien Registration Card کنید.

اگر فکر می‌کنید در روزها و هفته‌های اقامت خود در کره جنوبی امنیت ندارید و ورارت امور خارجه یا آژانس هواپیمایی به شما هشدار امنیتی می‌دهد، بهتر است سفر خود را به تعویق بیاندازید و وقتی اوضاع دوباره به حالت اول بازگشت قصد سفر کنید.

بلیت هواپیما به مقصد فرودگاه بین‌المللی کیمپو بخرید که حدود ۵۰ کیلومتر با سئول فاصله دارد. از درگاه ورودی خارج شوید، از گمرک رد شده و از مسیر بزرگراه بین‌المللی فرودگاه سئول که عوارض هم دارد به سمت شهر سئول بروید.

به محض رسیدن به سئول، سفارت ایران در جمهوری کره را پیدا کنید. شما می‌توانید درخواست اطلاع از وضعیت امنیت خود و تماس با دوستان و خانواده در مواقع اضطراری را داشته باشید.

در هنگام رسیدن به سئول، اگر نیاز به کمک داشتید، با مرکز امداد جهانی سئول به شماره (۰۲) ۱۶۸۸-۰۱۲۰ تماس بگیرید. راهنما به زبان کره‌ای و انگلیسی در دسترس شما خواهد بود. این مرکز به همه سؤالات شما در زمینه سفرتان پاسخ خواهد داد. اگر اسناد مسافرتی خود را گم کردید یا از شما سرقت کردند، حتماً با سفارت ایران در کره جنوبی تماس بگیرید.

چند نکته و هشدار

  • خطوط هوایی بین‌المللی ممکن است نرخ‌های متفاوتی برای سفر به سئول در کره جنوبی داشته باشند.
  • از طریق وب‌سایت سازمان گردشگری کره می‌توانید اطلاعات گردشگری مورد نیاز را پیدا کنید یا حتی می‌توانید از امریکا و کانادا با شماره ۱-۸۰۰-۸۶۸-۷۵۶۷ تماس بگیرید.
  • اگر کمتر از ۹۰ روز قصد اقامت داشته باشید، نیازی به ویزا یا روادید نیست.
  • اگر هشدار یا اطلاعات خاصی برای سفر به کره جنوبی وجود داشته باشد، در وب‌سایت وزارت امور خارجه قابل دسترسی است.
  • وزارت امور خارجه به مسافرات توصیه اکید دارد که همیشه در هنگام سفر به کره جنوبی هشدارها را جدی بگیرند و در هنگام خطر و نامناسب بودن اوضاع داخلی از سفر به این کشور ممانعت کنند.
برگرفته از
eHow
لینک کوتاه

دیدگاه