پورشه یک جمبوجت ۲۸۵ تنی را کشید!

نویسنده:

۱۱:۰۳:۲۹

پورشه کاین یک ایرباسA380  را کشید و نام خود را در کتاب رکوردها ثبت کرد.

یک خودرو رکورد جهانی کشیدن را ثبت کرد، و آن خودرو یک پورشه است و که یک جمبو جت را می‌کشید.

یک Cayenne S   دیزلی یک ایرباسA380 با وزن ۲۸۵ تن متعلق به شرکت ایرفرانس را کشید و رکورد قبلی را که ۱۱۵ تن بود شکست.

جالبی ماجرا تنها این نیست که وزن پورشه کاین یک صدم A380  است، بلکه این خودرو کاملا استاندارد بوده و هیچگونه تقویتی نشده بود.

ایده این رکورد متعلق به Richard Payne  تکنسین GB پورشه است. او این کار را با انجام محاسباتی بر روی موتور کاین و ساختار گیربکس و شاسی آن انجام داده و متوجه شده که کاین می‌تواند بدون هیچگونه تقویتی یک هواپیما را بکشد.

شرکت ایرفرانس با کمال همکاری یک A380  یدکی را به ریچارد قرض داد. هواپیما را به یک ابزار یدک کشی خاصی مجهز کرده بودند و آن را به یدک کش معمولی کاین متصل کردند. در نهایت پورشه ۳۸۵ اسب بخاری، توانست جت را در عرض ۴۲ متری فرودگاه چارلز دو گل پاریس بکشاند و نام خود و ریچارد را در کتاب رکوردها ثبت کند. همه چیز خوب پیش رفت و این کار با یک پورشه کاین توربو S بنزینی که دارای گشتاور پایینی است تکرار شد. ریچارد میگوید: ما معمولا تا این حد پیش نمیرویم و خودروهای خود را تا سرحد نهایی کاریشان امتحان نمی‌کنیم، ولی به نظر می‌رسد که امروز این کار را کردیم. می‌دانم که خودرو به سختی کار می‌کرد ولی به روی خود نمی‌آورد و به کار خود ادامه می‌داد. آیینه‌های ماشین فقط ایرباس را نشان می‌دادند و این موضوع بسیار جالب بود.

او ادامه داد: خودروهای ما می‌توانند فرای انتظار مشتریان پیش بروند، این خودروها برای قدرتمند بودن طراحی شده‌اند. کار امروز کاین چشمگیر بود.

داور رکوردهای جهانی گینس Pravin Patel گفت: من رکوردهای خارق العاده ای را در مدت خدمت خود دیده‌ام، اما این که یک پورشه کاین یکی از بزرگترین هواپیماهای جهان را بکشد یکی از خارق العاده‌ترین موارد است.

و البته ما هم نظر مشابهی داریم. آفرین پورشه، آفرین ریچارد.

برگرفته از
topgear
لینک کوتاه

دیدگاه