شهرموش‌ها میلیاردی شد

نویسنده:

۰۱:۳۱:۳۷

علی سرتیپی – یکی از تهیه‌کنندگان این فیلم – در گفت‌و‌گو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه برای اولین بار در تاریخ سینمای ایران یک فیلم طی ۹ روز در تهران میلیاردی می‌شود، گفت: روز گذشته (پنج‌شنبه) با ۱۷۷ میلیون تومان پرفروش‌ترین روز اکران را در تهران پشت سر گذاشتیم و مجموع فروش فیلم در ۳۰ سینمای تهران به یک میلیارد و هفت میلیون تومان رسید.

وی افزود: با وجود پخش مسابقات فوتبال، والیبال و بسکتبال اما بسیاری از سینماها پرفروش‌ترین روز خود را در سال‌های اخیر تجربه کردند به طوری که سینما کوروش شب گذشته ۲۷ میلیون تومان، زندگی ۱۴ میلیون تومان، ماندانا و فرهنگ ۱۱ میلیون تومان و حتی سینماهایی چون جی که مجموع فروش یک ماهشان به یک میلیون تومان نمی‌رسید در یک روز این مقدار فروش داشتند.

این تهیه‌کننده ادامه داد: همچنین سینمایی مانند ناهید که معمولا مجموع فروش یک ماهش به یک و نیم میلیون تومان می‌رسید در یک شب سه میلیون تومان فروخت و سینما قدس هم که تا چند ماه پیش به دلیل عدم فروش در حال تعطیل شدن بود، پنج‌شنبه ۱۰ میلیون تومان فروخته است.

سرتیپی فروش پنج‌شنبه سینما آزادی را نیز ۲۳ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: اکثر سینماها از جمله سینما آزادی سانس نیمه شب داشتند و در این سینما بچه‌ها تا ساعت ۵ صبح به تماشای «شهر موش‌ها» نشستند که اتفاق نادری در دنیا محسوب می‌شود.

این تهیه‌کننده برای اولین بار با اعلام آمار فروش شهرستان‌ها اظهار کرد: در ۵۰ سینمای شهرستان‌ها که فیلم اکران است طی شش روز ۵۰۵ میلیون تومان فروش داشته‌ایم که این آمار در حال اوج‌گیری است و هر روز بهتر خواهد شد.

وی افزود: همان‌طور که پیش‌بینی کرده‌ بودیم اکران «شهر موش‌ها» یک اتفاق بزرگ را رقم زد و فروش این فیلم یک نقطه عطف محسوب می‌شود. پیش‌بینی می‌کنم فروش فیلم از ۱۲ میلیارد بیشتر شود و قطعا روزهای موفق‌تری در پیش خواهد بود.

به گزارش ایسنا، رکورد فروش سینمای ایران تاکنون به «اخراجی‌های ۲» با فروش نزدیک به ۸ میلیارد تومان اختصاص دارد.

برگرفته از
شهرموش‌ها ۲
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه