مرسدس بنز S600 گارد؛ افسانه‌ای در عصر حاضر

نویسنده:

۰۲:۰۱:۱۵

از زمانی که این محصول با کد بدنه W222 در سال گذشته معرفی شد، کمپانی مرسدس برای تکمیل مدل‌های این خانواده و این سری، مدل‌های مختلف سدان، کوپه و AMG را معرفی کرده است. اگرچه می ‌توان انتظار داشت که مدل‌های لوکس‌تری از این خانواده همانند Maybach  یا Pullman نیز معرفی گردند اما برخی از افراد تنها به دنبال لوکس بودن نیستند بلکه امنیت برای آنها در اولویت قرار دارد.
پس از مرسدس بنز E گارد، M گارد و G500 گارد، هم اکنون مدل S600 گارد، سطح جدیدی از امنیت را در برابر حملات بالستیک ارائه می دهد. کمپانی خودروساز بزرگ آلمانی، برای مقاوم سازی این محصول ویژه خود در خط مونتاژ، از موادی همچون آرامید، پلی اتیلن و یک نوع ترکیب خاص فولادی استفاده کرده است. همچنین استفاده از پلی کربنات در پوشش دهی شیشه ها و به کارگیری استحکامات و تقویت سازی زیر بدنه اتومبیل، S600 گارد را به اولین اتومبیلی در جهان تبدیل کرده که توانسته است به بالاترین استاندارد امنیتی و بالستیک سطح VR9 در برابر سلاح های آتشین و مواد منفجره دست بیابد.
شایان ذکر است که S600 گارد، هیچگونه تفاوت ظاهری با S600 معمولی نداشته و حتی با دقت در جزئیات نمی توان تفاوت های این دو مدل را از هم تشخیص داد. این در حالی است که در این مدل نیز همان راحتی قابل انتظار از مرسدس S600  وجود دارد. از دیگر امکانات امنیتی در این مدل می توان به سیستم هشدار دهنده امنیتی در حملات، سیستم خودکار جلوگیری از آتش سوزی اتوماتیک، سیستم اضطراری هوای تازه و سیستم خودکار هیدرولیکی بالارونده شیشه ها در بحران را نام برد.
نیروگاه تکان دهنده S600 گارد، هماند قلب تپنده 6 لیتری توئین توربو 12 سیلندر خورجینی S600 می باشد که 523 اسب بخار قدرت و 830 نیوتن متر گشتاور را از طریق گیربکس 7 دنده اتوماتیک به چرخ ها منتقل می کند. در حالی که حداکثر سرعت این اتومبیل به 210 کیلومتر بر ساعت محدود شده ، مرسدس اصلاحات دیگری را در این مدل پیاده سازی کرده است شامل کالیبره سازی مجدد سیستم تعلیق بادی، اضافه کردن ترمزهای بزرگ تر و سیستم نشان دهنده میزان فشار باد لاستیک. 

 

برگرفته از
S-Guard
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه

0 دیدگاه برای “مرسدس بنز S600 گارد؛ افسانه‌ای در عصر حاضر”