شرکت دینامیک و پورشه ابرقایقی با قیمتی بیش از ۱۰ میلیون پوند خواهند ساخت

نویسنده:

۰۹:۴۹:۵۹

قایق ۳۵ متری  GTT تمام آلومینیومی، یک گرند توریسموی محدود برای دریاها خواهد بود.

با دردناکترین بخش خبر شروع میکنیم: قیمت این ابرقایق از ۱۱۹۰۰۰۰۰ یورو شروع خواهد شد.

با این حال مشتریان مد نظر احتمالا چنین قیمتی را رد نخواهند کرد. Grand Turismo Transatlantic محصول مشترک دینامیک و پورشه یک ابرقایق ۳۵ متری است که برای عبور بسیار ساده از دریاها طراحی شده است.

این قایق توسط شرکت دینامیک که سازنده قایق است، با همکاری Studio F.A  پورشه که توسط Roland Heilerمدیریت میشود، طراحی شده است.به گفته  Heiler این قایق برای مالکان آینده نگر که قدردان مزایایی مانند سرعت، استایل و فلسفه کارایی هوشمند ما هستند طراحی شده است.

طراحی بیرونی آن توسط استودیو پورشه انجام شده است و در رنگهای سفید کاررا، نقره ای رودیوم، آبی کچی یا مونتو کارلو خواهد بود. پنجره های آن سبک تارگا خواهند بود و طراحی ترنسم آن برای نمایش مفهوم Mission E آن به کار رفته است.

داخل آن بیشتر با چرم، ریزه کاریهای فیبر کربن و مرمر و مبلمان طراحی شده توسط Minotti  پوشیده شده است. ارتفاع سقف آن ۲.۱ متر است تا حس یک قایق بزرگ را منتقل کند. داخل آن برای ۶ سرنشین در ۳ کابین طراحی شده است.

اما سرعت آن چقدر است؟ اولین مدل این مجموعه GT 115 است که دارای یک سیستم تثبیت کننده مهندسی شده است

دارای موتورهای MAN دوقلو ۱۲۱۳ کیلو واتی می باشد که با غلاف  Fortjes 5000 جفت شده است. دارای حداکثر سرعت ۲۱ ناخ معادل با ۳۸ کیلومتر بر ساعت میباشد. از آنجا که عمق قایق ۱.۴۵ متر است، گفته میشود که این قایق برای دریای مدیترانع، کارائیب و آسیای جنوب شرقی مناسب است.

مدل GT 115  آن دارای یک سیستم قدرت اختیاری هیبرید است که با دو موتور و ژنراتورهای تغییر سرعت ۴۵ کیلوواتی Fischer Panda   دوقلو واقع در قسمت جلویی قایق همراه است. این کار برای ایجاد نمای زیباتری در شب است و به گفته دینامیک: زمانی که میهمانان و مالک قایق در حال شنا کردن و گرفتن حمام آفتاب در قسمت عقبی کشتی هستند، از کشیدن سیگار و ایجاد دود در قسمت لنگر کشتی پرهیز کنید!!

البته میتوانید هر امکاناتی را که بخواهید اضافه کنید و این کار را تا جایی که دلتان خنک شود و وابه طبعتان شود انجام دهید. تنها هفت عدد از این قایق ساخته خواهد شد که همان طور که گفته شد، قیمت آن ۱۱.۹ میلیون یورو میباشد و البته ساخت هر کدام از آنها ۱۵ ماه به طول خواهد انجامید.

البته اگر دنبال قایقها بزرگتری مثلا ۲۶ یا ۳۰ متری هستید، لازم است بدانید که آنها نیز درحال توسعه هستند.

فوق العاده است، نه؟

برگرفته از
topgear
لینک کوتاه

دیدگاه