منسوخ شدن کارت کشیدن

نویسنده:

۱۲:۱۶:۳۶

به نقل از انیدنیوز، اپل با استفاده از فناوری ان اف سی در گوشی آیفون 6 و مذاکره با شرکت‌های مشهور عرضه کننده کارت‌های اعتباری خدماتی را به کاربران ارائه می کند تا برای پرداخت هزینه خرید کالا و خدمات صرفا گوشی در برابر آن کالا یا سرویس قرار بگیرد و هزینه استفاده از آن به طور خودکار پرداخت شود.

برنامه ریزی برای ارائه چنین خدماتی کار تازه‌ای نیست و پیش از این هم سابقه داشته، اما آنچه که موجب شده ابتکار عمل مورد توجه قرار بگیرد، مذاکره این شرکت با بیش از 220 هزار فروشگاه در سراسر آمریکا برای پذیرش خدمات اپل پی است. البته این فروشگاه‌‌ها تنها 5.5 درصد از کل 3.6 میلیون فروشگاه خرده فروشی در آمریکا را شامل می‌شوند.

اپل همچنین با بانک‌های بزرگ آمریکایی هم وارد مذاکره شده تا این سرویس علاوه بر آیفون از طریق ساعت هوشمند این شرکت هم در دسترس باشد. پیش از این گوگل، پی پال، استارباکس، مک دونالد و … سرویس های پرداخت همراه ارائه کرده بودند، اما این اولین بار است که به نظر می رسد خدمات یاد شده قرار است با اقبال عموم مردم مواجه شود.

برآوردهای Citi Investment Research نشان می دهد ارزش مالی پرداخت‌های همراه از یک میلیارد دلار در سال 2013 به 58.4 میلیارد دلار در سال 2017 می‌رسد.

برگرفته از
کارت‌های اعتباری
لینک کوتاه

دیدگاه