چند ایده ناب برای دیزاین گیاهان!

نویسنده:

۰۱:۰۳:۰۳

برای شما هم پیش آمده که تصاویری از دیزاین‌های مدرن در مجلات مد منزل ببینید و با خود فکر کنید چه عالی می‌شد اگر خانه شما هم این گونه بود؟ با اندکی وقت و انجام چند کار ساده خانه‌تان را مانند صفحه یکی از این مجلات کنید!

۱- قفسه‌های دیواری

با استفاده از قفسه‌های متصل شونده به دیوار می‌توانید این دکور زیبا را ایجاد کنید. دیوار حد فاصل پنجره‌ها هم می‌تواند محل خوبی برای این دیزاین باشد. با این کار شما از فضاهای عمودی خانه هم استفاده می‌کنید.

۲- تخته سوراخ دار!

درست کردن این تخته کار آسانی است. شما تنها به یک تخته چوبی و یک دریل، برای ایجاد سوراخ در تخته، نیاز دارید. بعد از آماده شدن تخته آن را به کمک پیچ به دیوار متصل کنید. دوانتهای لبه گلدان را به کمک دریل یا هر وسیله دیگری سوراخ کنید. به کمک دو بند گلدان را مانند تصویر بالا به تخته متصل کنید.

۳- گلدان نرده بانی

برای این دیزاین فوق العاده می‌توانید از نردبان‌های قدیمی تان هم استفاده کنید. به تازگی قفسه های نردبانی هم به بازار آمده، می‌توانید از آنها استفاده کنید.

۴- تابلو ساکولنتی!

تابلو ساکولنتی به طرز فوق العاده‌ای دکور خانه را مدرن می‌کند. خودتان هم می‌توانید این تابلو را بسازید. وسایل مورد نیازتان چند تکه چوب و مقداری میخ و کمی خلاقیت است!

برای جلوگیری از ریختن خاک در هنگام نصب تابلو روی دیوار، مقداری پارچه توری درشت بافت برای ثابت نگه داشتن خاک روی آن بکشید و سپس ساکولنت‌ها را بکارید.

۵- شیشه‌ها

این ایده دوست داشنتی و خوش منظره می‌تواند بسیار کاربردی هم باشد. هر خانه ای تعداد زیادی شیشه‌های خالی مربا ترشی و … دارد از این شیشه‌ها برای کاشت گل‌های آپارتمانی و کاشت سبزیجات در خانه استفاده کنید.

۶- صندلی گلدانی!

این ایده جالب را می‌توانید هم درون و هم بیرون خانه استفاده کنید. می‌توانید از صندلی‌های قدیمی استفاده کنید و یا صندلی ترجیحا چوبی ارزانی تهیه کنید و با مقداری ذوق و سلیقه رنگ و تزیین اش کنید. ساکولنت‌ها و گیاهانی که رشد اندک و اندازه کوچکی دارند برای این کار بسیار مناسب اند. این دکور خلاقانه فضایی هنری به خانه می‌بخشد.

۷- گیاهان گلدار

در کنار بقیه گیاهان آپارتمانی، گیاهان گلدار را هم به دکورتان اضافه کنید. آنها حس روشنایی و سرزندگی به خانه می‌بخشند.

۸- اسنتد گیاهی

استفاده از استندها برای قرار دادن گیاهان، نه تنها فضای داخلی خانه را افزایش می‌دهد بلکه دیزاینی مدرن هم به حساب می‌آید. به علاوه خودتان هم می‌توانید استندی مطابق با سلیقه‌تان بسازید و در رنگ آمیزی و تزیین آن نوآوری به خرج دهید!

۹- کتاب نگهدار گیاهی!

به جای استفاده از هر وسیله دیگری می‌توانید از گلدان‌های گیاهان برای نگهداری کتاب‌ها استفاده کنید! بهتر است برای این دیزاین از ساکولنت‌ها و یا گیاهانی با اندازه کوچک و رشد کم استفاده کنید. گلدان‌های شفاف و استفاده از سنگ در تزیین گلدان‌ها نمای آنها را دو چندان می‌کند.

۱۰- گلدان نارگیلی آویز

پوسته چوبی نارگیل را بعد از خوردن دور نریزید. با آن این گلدان‌های دلفریب را درست کنید!

این دیزاین بی نظیر بسیار ساده هم هست. پوسته نارگیل را به وسیله اره یا هر وسیله دیگری دو نیم کنید. با دریل چهار سوراخ در لبه آن ایجاد کنید و از این سوراخ‌ها نخ بگذرانید. پوسته را پر از خاک کنید و گیاهان انتخابی‌تان را درون آن بکارید. حالا گلدان نارگیلی تان را با استفاده از نخ‌ها و چند پیچ از سقف یا دیوار آویزان کنید.

۱۱- گلدان صدفی

این ایده هم بسیار خلاقانه است. سعی کنید صدف‌هایی با لبه‌های چین خورده را برای این کار انتخاب کنید. در نظر داشته باشی گیاهانی که برای کاشت در صدف‌ها انتخاب می‌کنید کم رشد و کوچک باشند. بهترین گزینه ساکولننت‌ها هستند.

۱۲- یک باغ رویایی بسازید!

یک دیش گاردن کوچک بسازید و با وسایلی که درون خانه دارید مثل مجسمه‌، عروسک، سنگ و … تزیینش کنید. می‌توانید از وسایل آماده موجود در بازار مثل کلبه‌های چوبی، کوچک، نیمکت و … هم استفاده کنید. روش ساخت دیش گاردن را می‌توانید در پست‌های قبلی ببینید.

۱۳- فنجان چای

در فنجان‌های چای قدیمی که دیگر استفاده نمی‌کنید سبزیجات یا گل بکارید. این دیزاین فوق العاده نه تنها زیباست بلکه به شما این امکان را می‌دهد که سبزیجات مصرفی‌تان را خودتان پرورش دهید!

سریع دست به کار شوید و دستی به سر و روی خانه‌تان بکشید!

برگرفته از
balconygardenweb
لینک کوتاه

دیدگاه