چگونگی نصب کیبوردهای متفرقه در iOS 8

نویسنده:

۰۶:۵۰:۴۷

کیبوردهای متفرقه که توسط توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان ارائه می شوند، سالها است که قابلیتهای جذابی را در اختیار کاربران اندروید گذارده‌اند. اما اکنون کاربران اپل هم می‌توانند کیبورد دلخواه‌شان را از اپ‌استور iOS دانلود کرده و از امکانات جذاب آن لذت ببرند.
 
این کیبوردها در عمل همانند اپلیکیشن‌های معمول رفتار می‌کنند و پس از دانلود، آیکون آنها به صفحه Home اضافه می‌شود. اما برای اینکه بتوانید در سراسر محیط سیستم‌عامل از آنها استفاده کنید، باید چند گام دیگر را نیز در پیش گیرید.
 
پس از اینکه اپلیکیشن کیبورد مورد نظرتان را از اپ‌استور آی‌او‌اس دانلود و نصب کردید، باید به بخش تنظیمات یا Settings رفته و از تب General گزینه Keyboard را انتخاب کنید. در این بخش به منوی Select Keyboards رفته و گزینه Add New Keyboard را تپ کنید. حال می توانید از لیست کیبوردهای نصب شده، صفحه‌کلید موردنظرتان را انتخاب نمایید.
 
البته در هنگام اضافه کردن کیبورد جدید به لیست روشهای ورود اطلاعات موجود در تنظیمات، اپل به شما اخطار می‌دهد که استفاده از کیبوردهای متفرقه این امکان را به توسعه‌دهندگان می‌دهد تا به تمامی داده‌های تایپ شده توسط شما دسترسی داشته‌باشند.
 
برای اینکه بتوانید از کیبورد جدید در سراسر محیط سیستم‌عامل استفاده کنید، لازم است بر روی نام کیبورد در بخش تنظیمات تپ کرده و گزینه Allow Full Access را تیک بزنید. این کار باعث می شود که اپل چنین پیامی را به شما نشان داده و درخواست تایید آن را داشته‌باشد:
 
"Full access allows the developer of this keyboard to transmit anything you type, including things you have previously typed with this keyboard. This could include sensitive information such as your credit card number or street address."
 
«Full access به توسعه‌دهنده این کیبورد اجازه می‌دهد تا تمام آنچه را که تایپ می‌کنید، دریافت کند. و این می‌تواند شامل اطلاعاتی باشد که قبلا توسط این کیبورد تایپ کرده‌اید. چنین عملکردی شامل اطلاعات حساسی همچون شماره کارت‌اعتباری یا آدرس منزل هم خواهد بود.»
 
پس از آنکه کاربر با چنین اخطاری موافقت نمود و آن را پذیرفت، می‌تواند از کیبورد انتخابی در تمام محیط سیستم‌عامل بهره ببرد. هرگاه در اپلیکیشن یا قسمتی از سیستم‌عامل کیبورد مجازی برای تایپ بالا آمد، تنها کافی است که روی آیکون کره‌زمین در سمت پایین و چپ کیبورد اصلی تپ کنید تا کیبورد نصب شده جایگزین شود. یا اینکه این دکمه را نگه‌دارید تا لیستی از صفحه‌کلیدهای نصب شده باز شوند.
 
برای حذف یک کیبورد هم باید دوباره به منوی تنظیمات رفته و دکمه Edit بخش کیبورد را انتخاب کنید. با این کار امکان حذف هر یک از کیبوردها را خواهید داشت.
 
همزمان با عرضه iOS 8، اکنون کیبوردهای جذاب فراوانی در اپ‌استور عرضه شده‌اند که از این میان می‌توان به نمونه‌های جذابی چون TouchPal (لینک) رایگان، Swype (لینک) با قیمت ۹۹ سنت، TextExpander (لینک) با قیمت ۴.۹۹ دلار، Fleksy (لینک) با قیمت ۹۹ سنت و کیبورد محبوب اندرویدی SwiftKey (لینک) اشاره کرد که به صورت رایگان عرضه شده است.  

 

 
عباس واحدی
برگرفته از
نصب کیبورد
لینک کوتاه

دیدگاه