تصویب دستورالعمل واگذاری شماره‌های رند

نویسنده:

۱۲:۰۹:۴۲


سخنگوی این كمیسیون با اعلام خبر فوق گفت: این دستورالعمل به منظور یكسان‌سازی شرایط و روند واگذاری شماره‌های رند (مرتب) تلفن همراه برای تمامی اپراتورها و دارندگان پروانه تلفن همراه، شفاف‌سازی در قیمت‌گذاری این شماره‌ها و ضابطه‌مند شدن و برخورد یكسان با متقاضیان و آگاه ساختن آنان از شماره‌های رند موجود در هر اپراتور تصویب شده است.

علی‌اصغر عمیدیان درباره ویژگیهای شماره‌های رند و مناسب افزود: شماره رند (مرتب) تلفن همراه و ثابت شامل شماره‌هایی است كه به دلیل روان بودن یا داشتن موسیقی لفظی و یا روابط عددی، براحتی در ذهن افراد ثبت می‌شود و شماره مناسب شامل شماره‌هایی است كه براساس نوع شماره، دارای متقاضی خاص بوده و قیمت آنها متفاوت از قیمت معمول در بازار می‌باشد.

وی با اشاره به اینكه رند یا مناسب بودن شماره‌ها از سوی دارنده پروانه مشخص می‌شود گفت: براساس مصوبه كمیسیون، دارنده پروانه می‌تواند براساس دستورالعمل اجرایی كه توسط وی تهیه می‌شود شماره‌های تلفن همراه و ثابت رند (مرتب) و مناسب را بالاتر از قیمت‌های تعیین شده در پروانه و مصوبات كمیسیون واگذار كند.

عمیدیان ضمن تاكید بر اینكه در دستورالعمل تهیه شده شرایط اطلاع‌رسانی عمومی، شرایط رقابتی عادلانه و روش واگذاری باید به صورت شفاف تعیین شده باشد تصریح كرد: این دستورالعمل قبل از اجرا از سوی دارنده پروانه، باید به تایید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برسد.

دبیر كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات افزود: دارنده پروانه موظف است درخصوص شماره‌های رندی (مرتب) كه براساس این مصوبه كمیسیون، واگذار می‌كند از طریق سایت خود یا سایر روش‌های اطلاع‌رسانی مناسب، اطلاع‌رسانی لازم را برای عموم انجام دهد.

عمیدیان در مورد تغییرات احتمالی شماره‌های رند در آینده اظهار كرد: دارنده پروانه در زمان واگذاری شماره رند (مرتب) و یا مناسب موظف است از تغییرات شماره‌ها كه ممكن است در آینده بنا بر ضرورت‌های مقرراتی و یا فنی اتفاق بیفتد، مشترك را مطلع كند و در صورتی كه بعد از واگذاری، بنا بر ضرورت‌های مقرراتی و یا فنی شماره وی تغییر كند، حتی‌المقدور شماره‌ای متناسب به وی واگذار كند.

وی مصوبه دستورالعمل واگذاری شماره‌های تلفن همراه و ثابت رند (مرتب) و مناسب كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات راه برای تمامی دارندگان پروانه تلفن همراه و ثابت لازم‌الاجرا عنوان كرد و گفت: این مصوبه جایگزین مصوبات قبلی كمیسیون در این زمینه است.
 

برگرفته از
شماره‌های رند
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه