چطور بچه‌های خوش‌بنیه‌ای داشته باشیم؟

نویسنده:

۰۲:۴۹:۵۷

برای افزایش بنیه و توان کودکان چه کارهایی باید انجام دهید و چطور آستانه تحمل در آنها را بالا ببرید؟ با فوت و فن همراه باشید.

کودکان به طور طبیعی و غریزی پر از انرژی هستند اما مشکلات متعددی هستند که در بسیاری از کودکان امریکا و سراسر جهان توان و بنیه آنها را تهدید می‌کند. ورزش نکردن یکی از دلایل شایع و اصلی‌ترین آنهاست. یکی دیگر از عوامل عادت‌های بد غذا خوردن است. در اینجا به شما روش‌هایی ارائه می‌دهیم تا بتوانید تاب و توان کودکان خود را بهبود ببخشید تا آنها برای هر کاری انرژی و بنیه لازم را داشته باشند.

چیزهایی که لازم دارید:

  • غذای سالم
  • لوازم ورزشی

 


راهکارهای افزایش بنیه و توان جسمی کودکان

  • حرکات ورزشی سبک و بدون وسیله را به همراه کودک خود تمرین کنید. این تمرینات می‌تواند به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در هر روز انجام شود. پرش، کشش و درجا زدن روش‌های ساده‌‍‌‌ای برای بهبود بنیه و در نهایت تناسب اندام کودکان است. از همه بهتر این است که تمام این تمرینات ورزشی بدون صرف هیچ هزینه‌ای هستند و به هیچ وسیله‌ای نیاز ندارند.
  • تجهیزات ورزشی ساده و ابتدایی مناسب کودکان بخرید. تجهیزات ورزشی متنوعی مناسب کودکان طراحی شده‌اند و استفاده از آنها بسیار راحت است. طناب بهترین وسیله برای شروع کار است. هم ارزان است و هم خیلی راحت می‌شود از آن استفاده کرد و حرکات ورزشی زیادی را با کمک آن برای بهبود عضلات انجام داد. تجهیزات ورزشی مانند توپ بسکتبال، فوتبال یا بیس‌بال و دو دستکش از دیگر تجهیزات ورزشی ساده هستند که می‌توانید ساعت‌ها کودک خود را با آنها سرگرم کنید.

یک دستگاه نینتندو وی بخرید. کنترل‌های حسی و حرکتی وی به بچه‌ها هم تحرک و هم سرگرمی بیشتری می‌دهد. نینتندو دو بازی Wii Fit و Wii Fit Plus دارد که با هدف ورزش با استفاده از تلویزیون طراحی شده‌اند.

  • کودکان را با خود به بیرون از منزل ببرید تا در فعالیت‌های دیگر شرکت کنند. ورزش‌های لیگ و مسابقاتی مانند فوتبال و بیس‌بال را تماشا کنید. ورزش‌ها و بازی‌های گروهی وجوه مثبت و مزایای زیادی دارد. کودکان شما نه تنها با انجام این ورزش‌ها فعالیت بدنی دارند بلکه در محیط اجتماعی هستند و چیزهای زیادی در مورد روابط اجتماعی یاد می‌گیرند.


غذاهای سالم برای فرزندان کوچک خود مهیا کنید. تغذیه سالم که شامل مقادیر زیادی از میوه و سبزیجات و حبوبات گوناگون باشد نقش بسیار مهمی در بهبود تاب و توان و بنیه جسمی کودک شما بازی می‌کند. حتماً از فرزندان خود بخواهید مقدار زیادی آب در طول روز بنوشند و مصرف نوشیدنی‌هایی که مملو از کربنات و فروکتوز هستند را محدود کنند.

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه

دیدگاه