پروژه جدید «شرکت اپل» وگروه «U2» برای کمک به صنعت موسیقی

نویسنده:

۰۴:۳۲:۱۹

 
با اینکه مجله تایمز در گزارش خود به اینکه اپل و این گروه موسیقی راک قصد خلق "فرمت موسیقی جدیدی" را دارند اشاره کرده است، به نظر می‌رسد داستان اصلی کمی متفاوت باشد.

کمپانی اپل از دادن هر نظری خودداری کرده است اما به گفته یک منبع آگاه، استفاده از واژه "فرمت" بسیار گیج کننده است و این پروژه اتفاقی مانند جایگزین شدن سی دی با MP3 نخواهد بود. در حقیقیت این فرمت جدید یک "اتفاق خلاقانه" است که اپل به آن ظرفیت‌های خلاقانه جدیدی اضافه خواهد کرد و فایل های آی تونز از بین نخواهند رفت.

بونو(خواننده گروه U2) این پروژه را به عنوان "فرمتی تعاملی و صمعی-بصری برای موسیقی که قابلیت دزدی و کپی شدن ندارد و آلبوم های هنری را به قویترین شکل به بازار فروش بازخواهد گرداند" توصیف کرده‌است. اون پیش‌بینی می‌کند که این پروژه در حدود 18 ماه آینده آماده خواهد شد.

پروژه جدید اپل و U2 در حالی اجرا می‌شود که موسیقیدانان سراسر دنیا در پی کشف روش‌های جدید برای پخش و تبلیغ موسیقی خود و مبارزه با فروش کم در عصر دانلود، یوتیوب، استریم و پخش هستند.

گروه U2  در طی مراسم این ماه اپل، اولین آلبوم خود را بعد از 5سال به صورت کاملاً مجانی برای بیش از 500 میلیون کاربر در 119 کشور جهان بر روی آی تونز منتشر کرد.
این آلبوم که " Songs of Innocence" نام دارد، به صورت کاملاً اتوماتیک بر روی دستگاه بعضی از کاربران دانلود شد و نقدهای بسیاری را به همراه داشت. با این حال مدیربرنامه‌های گروه U2 در این مورد گفته است که "این هدیه ای از طرف اپل است و اگر کسی این هدیه را دوست ندارد می تواند آن را پاک کند."

شرکت اپل و U2 در پی به وجود آوردن انقلابی جدید در صنعت موسیقی هستند و در 18 ماه آینده که این پروژه به روی کار خواهد آمد، هنرمندان و شرکت‌های دیگر نیز در پی پیدا کردن راه‌های جدید برای پخش موسیقی و هیجان‌زده کردن مردم خواهند بود.

پریا پورمند

برگرفته از
صنعت موسیقی
لینک کوتاه