قیمت تمام شده آیفون ۶ برای اپل: اندکی بیشتر از ۲۰۰ دلار!

نویسنده:

۰۸:۳۶:۰۸

جداسازی قطعات آیفون ۶ توسط موسسه تحقیقاتی IHS و تجزیه و تحلیل قطعات درونی آن، نشان می‌دهد اغلب قطعات این دستگاه بین ۴ تا ۴.۵۰ دلار قیمت دارند. با این حساب به نظر می‌رسد آیفون ۶ برای اپل تنها ۲۰۰ تا ۲۴۷ دلار آب می‌خورد. در حالی که این شرکت مدل‌های مختلف آن را ۶۴۹ تا ۸۴۹ دلار قیمت‌گذاری کرده است. جالب اینکه گرانترین مدل با حافظه داخلی ۱۲۸ گیگابایتی، بیشترین حاشیه سود را برای اپل به دنبال دارد.
 
قیمت تمام شده آیفون ۶ پلاس هم از ۲۱۶ تا ۲۶۳ دلار تخمین زده‌اند. در حالی که اپل آن را ۷۴۹ تا ۹۴۹ دلار می‌فروشد. در مقایسه‌ای کوتاه به نظر می‌رسد که اپل دائما در حال افزایش حاشیه سود آیفون‌ها است. آیفون 5 و 5S نیز از حاشیه سود ۶۹ درصدی برخوردار بودند. درحالی که اولین آیفون در سال ۲۰۰۷ تنها ۵۵ درصد سود آوری داشت.
 
بیشترین قیمت قطعات آیفون‌های جدید مربوط به نمایشگر و صفحه لمسی آنها است. نمایشگر آیفون ۶ در بازار ۴۵ دلار قیمت دارد و نمایشگر آیفون ۶ پلاس ۵۲.۵۰ دلار برای اپل تمام می‌شود.
 
البته در این میان، تحلیلگران به بقیه هزینه‌های آشکار یا نهان تولید آیفون، همچون تبلیغات، بازاریابی و زنجیره توزیع اشاره‌ای نمی‌کنند.
 
طبق بررسی‌های IHS در ماه آوریل، گلکسی اس ۵ سامسونگ با حافظه داخلی ۳۲ گیگابایت ۲۵۱.۵۲ دلار برای این شرکت آب می‌خورد. سامسونگ این تلفن را با قیمت ۵۹۹ دلاری راهی بازار نمود که سود ۵۸ درصدی را به همراه داشت. قیمت تمام شده موتو ایکس هم ۲۲۶ دلار برآورد می‌شود.
 
اگر فکر می‌کنید که حاشیه سود۶۹ درصدی اپل زیاد است، بهتر است بدانید که هدفون بیتز ۳۰۰ دلاری اپل، تنها ۱۴ تا ۴۰ دلار برای این شرکت خرج دربر دارد. یعنی اپل برای هدفون‌های خود حاشیه سود ۸۷ تا ۹۵ درصدی را در نظر گرفته است!

بررسی کیبورد آیفون ۶

 
عباس واحدی
برگرفته از
قیمت تمام شده آیفون ۶
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “قیمت تمام شده آیفون ۶ برای اپل: اندکی بیشتر از ۲۰۰ دلار!”
 1. همین الان تو ایران قیمتش : 3.500.000 تومان !!!
  یه مقایسه ساده ، با این پول میشه :
  2 تا htc m8 خرید
  یا
  2 تا گالکسی اس5
  یا
  2 تا نوت 3
  یا
  2 تا زی 2
  یا
  3تا نکسوس 5!
  و…
  قضاوت با اونایی که میخان این همه پول بابت یه گوشی بدن !
  من نمیدونم اپل6 و 6+ چی داره که این گوشیا ندارن !! البته در خوب بودنش شکی نیست اما با این قیمت و این همه بزرگنمایی واقعا ارزش خرید نداره …