شما هم ببینید؛ تصاویر آنلاین دوربین‌های نظارتی جاده‌های کشور

نویسنده:

۰۷:۲۱:۰۸

با مراجعه به سایت «مرکز مدیریت راه‌های کشور»  در همان صفحه اول نقشه ایران را مشاهده می‌کنید که تعداد زیادی عکس دوربین روی آن قرار دارد. با کلیک روی هر یک از دوربین‌ها قادر خواهید بود با چند دقیقه اختلاف تصویر لحظه‌ای محور موردنظر را مشاهده کنید. این کار علاوه بر اینکه شما را از وضعیت راه‌های مسیر سفرتان مطلع می‌کند، سرگرمی جالبی هم برای مشاهده جاده‌های کشور است!

البته اطلاعات این سایت جامع تنها به دوربین‌های نظارتی جاده‌ها محدود نمی‌شوند و داده‌های بسیار ارزشمندتری را هم برای رانندگان به همراه دارد. شما می‌توانید با زدن تیک موارد مختلف، اطلاعات جامعی از قبیل دستگاه‌های ترددشمار جاده (میانگین سرعت و وضعیت ترافیک هر محور)، تصادفات، انسداد مسیرها و کاهش سرعت هر جاده را در اختیار داشته باشید.


در همین رابطه بخوانیم: معرفی اپلیکیشن ۱۴۱ | اطلاعات راه‌های کشور 


نکته جالب دیگر در صفحه اول این سایت، نوید اضافه شدن احتمالی امکانات دیگری به آن است. از جمله اینکه بتوانید محل دوربین‌های کنترل سرعت جاده ای را ببینید! یا مکان نصب تابلوهای محدودیت سرعت و پیام رسان را مشاهده کنید. یا اینکه رانندگان ماشین‌های سنگین سامانه اضافه تناژ را روی نقشه مشاهده کنند. به گمانم در این میان پرطرفدارترین امکان همان مشاهده دوربینهای کنترل سرعت باشد!

البته خدمات سایت «مرکز مدیریت راه‌های کشور» به همین ختم نمی‌شود و داده‌های جذاب فراوانی را در آن خواهید یافت. مواردی همچون وضعیت لحظه‌ای ترافیک راه‌ها به تفکیک استان‌ها، رخدادها و تصادفات جاده‌ای، وضعیت لحظه‌ای راه‌های کشور و امکان مسیریابی بین شهر مبدا و مقصد (یافتن کوتاه‌ترین مسیر) را در این سایت می‌توانید مشاهده کنید.

همچنین اطلاعیه‌های روزانه مرکز مدیریت راه‌های کشور و گزارش محدودیت‌های ترافیکی هم می‌توانند کمک بسیار خوبی برای انتخاب مسیر باشند. اگرچه نیازی نیست که دائما برای اطلاع از وضعیت راه‌ها به این سایت سر بزنید، بلکه می‌توانید ایمیل خود را ثبت کرده و گزارش و اخبار روزانه را در اینباکس‌تان دریافت نمایید.

وضعیت جاده ساری – نکا – بادله روز ۳ مهر ۹۳ ساعت ۱۸:۴۵

وضعیت جاده  تهران، لواسان – گردنه قوچک روز ۳ مهر ۹۳ ساعت ۱۰:۰۰وضعیت جاده  تهران، لواسان – گردنه قوچک روز ۳ مهر ۹۳ ساعت ۱۸:۵۰عباس واحدی

برگرفته از
فوت و فن
لینک کوتاه

دیدگاه

24 دیدگاه برای “شما هم ببینید؛ تصاویر آنلاین دوربین‌های نظارتی جاده‌های کشور”
  1. دنیا داره تصویر از مریخ پخش میکنه اینجا ریدن نمیتونن تصویر کوچه پشتی رو بدن … بالاخره پول مفت که باشه همین میشه دیگه

  2. از اینجا خیابان لاس و گاس را می بینم ولی بزرگراه تهران کرج را نمی توانم ببینم . حیف پول که دست شما بیکاروالدوله ها بدهند.