پاسخ رسمی اپل به مشکل خمیدگی آیفون ۶ پلاس + ویدیو

نویسنده:

۱۰:۲۹:۵۵

این غول کوپرتینویی مشکل خمیدگی آیفون ۶ پلاس «فوق العاده نادر» خواند. بر خلاف تمام سروصدایی که در خصوص این موضوع شنیده می‌شود، اپل اعلام کرد تا کنون تنها ۹ شکایت از طرف مشتریان مبنی بر مشکل خم‌شدگی آیفون ۶ پلاس دریافت کرده است. البته این نکته را هم اضافه کرد که این تعداد شامل هواداران مشتاق یوتوب نمی‌شود که برای کسب شهرت وعمدا آیفون‌های‌شان را خم کرده‌اند.
 
اپل با سماجت تاکید دارد که طراحی آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس از ابتدا با رویکرد جلوگیری از تغییرشکلهای تصادفی انجام شده است. و هر دو اسمارت‌فون از آلومینیوم تقویت شده‌ای تولید شده‌اند که بسیار مستحکم‌تر از آلیاژ آلومینیوم معمولی است و تحت شرایط استفاده عادی احتمال خم‌شدگی بسیار کمی دارد.
 
علاوه بر این آیفون برای جایگزینی آیفون‌های ۶ و ۶ پلاس خم شده هم فراخوان داده است. اما می‌گوید اجرای تعهدات جایگزینی طبق دستورالعمل گارانتی این شرکت مستلزم انجام بازرسی‌های ویژه بصری توسط ماشین‌های خاصی است. البته هیچ اطلاعات بیشتری در خصوص شیوه این بازرسی‌ها منتشر نکرده‌است.
 
در این میان فیل شیلر، معاون ارشد بازاریابی جهانی اپل  می‌گوید: «همان طور که انتظار داشتیم، این اتفاق در دنیای واقعی بسیار نادر و کم‌تعداد است. اما در این خصوص، همانگونه که بارها هنگام اتفاقات و مشکلات دیگر هم گفته‌ایم، هرگاه کاربران محصولات مان احساس کردند که مشکل غیرعادی برای دستگاه‌شان پیش آمده و وضعیت آن‌گونه که باید نیست، حتما به AppleCare مراجعه کرده و سراغ متخصصان Genius Bar بروند. آنها کنترل می‌کنند که اتفاق پیش آمده به چه دلیل بوده و در صورتی که غیرعادی باشد تحت شرایط وارانتی اپل قرار می‌گیرد.»
 
همان‌طور که قبلا گفتیم، اپل طی هفته اول عرضه آیفون‌های جدید، ۱۰ میلیون دستگاه فروش داشته است. پس به نظر می‌رسد که تنها ۹ شکایت بابت خمیدگی، عدد بسیار بسیار کوچکی است. اگرچه شهرت این شرکت باعث عکس‌العمل‌های جالب و فراوانی طی این دو روز شده و حتی رقبا هم از آن بهره برده اند.
 

 

عباس واحدی
 
برگرفته از
مشکل خمیدگی آیفون ۶ پلاس
لینک کوتاه

دیدگاه