تبدیل سایز اروپایی شلوار به سایز امریکایی و برعکس

نویسنده:

۰۸:۳۴:۰۱

اگر قصد دارید برای سپری کردن تعطیلات تابستان خود به کشورهای اروپایی یا امریکایی سفر کنید اما نمی‌دانید که شلوارتان را در چه سایزی از بوتیک‌های شیک و مدرن بخرید، بهتر است بدانید چندین روش وجود دارد که به صورت تقریبی سایز متعارف در ایران را به سایر اروپایی یا امریکایی مبدل کنید. قبل از هر چیز باید بگوییم در برخی از کشورهای اروپایی سایزبندی شلوار شبیه آن چیزی است که در ایران است اما در کشورهای دیگر کمی تفاوت دارد.

حتماً از دیدن رقم بزرگ جدیدی برای سایز شلوارتان در همان ابعاد قبلی شگفت‌زده خواهید شد.

چیزهایی که لازم دارید:

  • متر پارچه

راهنمای تبدیل سایز

اگر مرد هستید، ۱۰ تا از سایز خود کم کنید. یک قانون خوب و معمولی برای تبدیل سایز شلوار مردانه به سایز ایرانی و اروپایی این است که ۱۰ تا از اندازه دور کمر خود کم کنید تا اندازه امریکایی را به دست بیاورید. بنابراین، اگر سایز کمر شما در ایران ۴۲ است، وقتی وارد مغازه‌های امریکایی می‌شوید و قصد خرید دارید، باید سایز ۳۲ را انتخاب کنید اما در اروپا سایز شما همان ۴۲ است. یادتان باشد که این روش سایزبندی در برندهای مختلف متفاوت است. اما در هر صورت یک قانون کلی است که بیشتر مواقع مفید و کار راه انداز است.اگر خانم هستید ۲۸ تا کم کنید. تبدیل سایز امریکایی شلوار برای خانم‌ها مثل آقایان راحت نیست. اما در کل اگر در ایران سایز شما ۳۶ است، در امریکا سایز شما ۸ می‌شود.

اگر خانم هستید، برای قوس‌های بدن خود جا بگذارید. طراحان اروپایی برش‌های لباس را به گونه‌ای انجام می‌دهند که فرد را باریک‌تر و لاغرتر نشان دهند.

دور کمر و باسن خود را اندازه بگیرید و این ابعاد را با خود همراه داشته باشید. از آنجا که سایزبندی در برندهای مختلف متفاوت است، برخی از فروشگاه‌ها بر اساس اندازه‌ها و واحدهای سنتی سایزبندی را بر روی لباس‌ها برچسب می‌زنند.

یادتان باشد که سایزبندی در اروپا هم می‌تواند از کشوری به کشور دیگر فرق داشته باشد. بر روی لباس‌ها اغلب برچسب سایزبندی فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی و ایتالیایی زده می‌شود.

نکته:

سایزبندی انگلیسی برای شلوار با سایزبندی امریکایی، اروپایی و همین طور سایزبندی ایرانی که مشابه اروپایی است تفاوت دارد. خانم‌هایی که می‌خواهند سایز امریکایی شلوار خود را به سایز انگلیسی تبدیل کنند باید ۲ تا اضافه کنند. بنابراین، سایز ۸ در امریکا به سایز ۱۰ در انگلیس تبدیل می‌شود که همان سایز ۳۶ در اروپا و ایران است

 

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه

دیدگاه