جدیدترین حمله سامسونگ به اپل: انتشار تصویر نوت ۴ به عنوان نقشه فنی آیفون ۷

نویسنده:

۱۰:۵۵:۲۵

این تبلیغ چاپی در واقع به سبک «بلوپرینت» یا همان نقشه های فنی چاپ شده و طرح خطی گلکسی نوت ۴ را بر زمینه‌ای آبی به نمایش می‌گذارد. در زیر آن هم نوشته شده: «اپل عزیز، این نقطه شروع خوبی برای آیفون ۷ است!»
 
شرکتها همیشه به دنبال سوژه‌ها و ایرادات یکدیگر جهت راه‌اندازی موج تبلیغاتی هستند. سامسونگ پیش از این هم در ویدیوهای تبلیغاتی خود به سراغ شوخی با افرادی رفته بود که در صف خرید آیفون ایستاده‌اند. پس از آن از باگ خم شدگی آیفون ۶ هم حداکثر استفاده را نمود. در سال ۲۰۱۰ هم باگ انتن‌دهی آیفون ۴ دستمایه تبلیغاتی موتورولا شده بود.
 
در آن سال هنگامی که موتورولا دروید ایکس خود را عرضه کرد، طی تبلیغی با کنایه به صحبت استیو جابز، مدیرعامل وقت اپل در واکنش به باگ آنتن اشاره کرده بود. جابز گفته بود کاربران آیفون ۴ آن را اشتباه در دست می‌گیرند که باعث سقوط سیگنال تلفنی می‌شود. اما موتورولا در تبلیغ خود با تاکید فراوان به سیستم آنتن‌دهی دوگانه دروید ایکس اشاره کرده و گفته بود «به شما اجازه می‌دهد تا تلفن‌تان را هرگونه که دوست دارید در دست بگیرید.»
 
حالا سامسونگ هم با ادعای ابداع و ابتکار خلق فبلت، در تبلیغات مختلف به یادآوری تاریخ عرضه اولین گلکسی نوت می‌پردازد و گاهی جملات استیو جابز درخصوص تلفنهای بزرگتر را به شوخی می‌گیرد. تازه‌ترین حرکت هم انتشار نقشه فنی برای آیفون ۷ است.
 
به نظر شما این حملات تبلیغاتی سرسخت رقبا تا کجا پیش خواهد رفت و چه میزان و حدی از آن را اخلاقی و صحیح می‌دانید؟

عباس واحدی

برگرفته از
سامسونگ علیه اپل
لینک کوتاه

دیدگاه