اکران همزمان «ببر خیزان، اژدهای پنهان» در IMAX و Netflix

نویسنده:

۱۲:۵۱:۱۴

روز گذشته این دو شرکت اعلام کردند که دنباله فیلم «ببر خیزان، اژدهای پنهان»( Crouching Tiger, Hidden Dragon) که سال بعد در سینماها به نمایش در می‌آید، به طور همزمان بر روی نتفلیکس پخش خواهد شد.
نویسنده فیلم «ببر خیزان، اژدهای پنهان: افسانه سبز»( Crouching Tiger, Hidden Dragon: The Green Legend)، «جان فاسکو» همچنین نویسندگی پروژه مشترک دیگری از نتفلیکس و واینستاین به نام «مارکو پولو» را بر عهده دارد که برای پخش در سال بعد برنامه ریزی شده است.

«تد ساراندوز» مدیر ارشد نتفلیکس در مصاحبه ای با نیویورک تامیز می‌گوید که امیدوار است این روش اکران خاص که برای بیش از 50 میلیون مشترک نتفلیکس در سراسر جهان(و همچنین تماشاگران سینماهای IMAX) در روز بیست و هشتم آگوست 2015 در دسترس خواهد بود، دیگر استودیوها را تشویق به استفاده از روش های جدید و رها کردن راه های سنتی پخش فیلم کند.

فیلم «ببر خیزان، اژدهای پنهان» به کارگردانی «آنگ لی» که در سال 2000 اکران شد، در حدود 230 میلیون دلار فروش کرد و باید منتظر بود و دید که دنباله این فیلم به چه فروشی دست پیدا می‌کند. این فیلم بر اساس کتاب پنجم سری کتابهای «Crane-Iron» نوشته «وانگ دو لو» ساخته شده و «میشل یئو» و «دانی ین»(که نقش گرگ خموش را بازی می‌کند) بار دیگر در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند و «یوئن وو پینگ» کارگردانی آن را بر عهده دارد. «یوئن وو پینگ» طراح حرکات رزمی در فیلم‌های «ماتریکس 1 و 2» و «Kill Bill» بوده است.

پریا پورمند

برگرفته از
ببر خیزان، اژدهای پنهان
لینک کوتاه