فیلمنامه «دیو و دلبر» توسط نویسنده «The Perks of Being a Wallflower» نوشته می‌شود

نویسنده:

۰۲:۲۱:۳۹

به نظر می‌رسد که این کارگردان و فیلمنامه نویس هم به جمع عوامل فیلم و اقتباس زنده انیمیشن موزیکال «دیو و دلبر» کمپانی دیسنی که در سال 1991 اکران شد پیوسته است. «بیل کاندن»(کارگردان فیلم Dreamgirls) همچنان کارگردانی این فیلم را بر عهده خواهد داشت در حالی که چبوسکی فیلمنامه ای جدید برای این اقتباس «زنده، موزیکال و پرخرج» خواهد نوشت. کاندن در کارگردانی فیلم های موزیکال و نوجوانانه تجربه دارد و به جز «Dreamgirls» دو قسمت از مجموعه فیلم‌های «توایلایت» را هم کارگردانی کرده است.
گفته می‌شود که عناصر موزیکال در این اقتباس هم وجود دارند و از قعطه آهنگ هایی که برای فیلم انیمیشن و نسخه تئاتری «دیو و دلبر» توسط «آلن مانکن»، «تیم رایس» و «هوارد اشمن» ساخته شده، در این فیلم استفاده خواهد شد.

دیسنی با ساختن این فیلم، بار دیگر به دنبال تکرار موفقیت اقتباس زنده خود از انیمیشن «زیبای خفته» ینی «ملفیسنت» است، ولی معلوم نیست که موفقیت این فیلم بیشتر به خاطر حضور آنجلینا جولی در این فیلم بود یا خود فیلم. باید منتظر ماند و دید اقتباس زنده «سیندرلا» که در ماه مارچ آینده به سینماها می‌آید، چگونه در گیشه ها خواهد فروخت.
از سویی دیگر، استودیو برادران وارنر هم در حال ساخت اقتباسی دیگر از داستان «دیو و دلبر» است که «اما واتسون»، ستاره فیلم «مزایای گوشه‌گیر بودن» برای بازی در آن انتخاب شده است.
 
پریا پورمند
 

برگرفته از
دیو و دلبر
لینک کوتاه

دیدگاه