چرا مایکروسافت عدد ۹ را رها کرد و سیستم‌عامل جدیدش را ویندوز ۱۰ نامید؟

نویسنده:

۰۲:۴۱:۱۳

فردی مدعی عضویت در تیم توسعه‌دهندگان مایکروسافت، طی پست کوتاهی در یک فروم به توضیح دلیل استفاده از ویندوز ۱۰ به جای ویندوز ۹ پرداخته است. اگر به قطعه کدی که ویندوز برای معرفی خود در برنامه نویسی‌ها استفاده می‌کند، نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید که متاسفانه سازندگان بسیاری از اپلیکیشنها برای تعیین نسخه ویندوز مورد استفاده کاربر، از شیوه تشخیص Windows 9 برای شناسایی ویندوزهای ۹۵ و ۹۸ بهره برده‌اند. از اینرو اگر مایکروسافت جدیدترین سیستم‌عامل خود را ویندوز ۹ نامگذاری می‌کرد، مطمئنا برنامه‌نویسان و اپلیکیشن‌های فراوانی بابت شناسایی نسخه ویندوز دچار مشکل می‌شدند. 
 
اگرچه هیچ کس به روشنی نمی‌داند که چرا مایکروسافت نام ویندوز ۱۰ را انتخاب کرده، اما همیشه پیدا کردن سرنخ برای شکار چنین موضوعاتی بسیار جذاب و سرگرم کننده است. البته برخی دیگر نیز معتقدند دلیل انتخاب این نام بدان جهت بوده که مایکروسافت محصول تازه را تحولی بسیار بزرگ در اکوسیستم ویندوز می‌داند، به گونه‌ای که یک شماره بالا رفتن نسخه سیستم‌عامل را برای تشریح این موضوع کافی ندانسته است. 
 
همان‌طور که می‌دانید، قرار است ویندوز ۱۰ سیستم‌عاملی کاملا سازگار با کامپیوترها و لپ‌تاپ‌های معمولی و صفحه لمسی باشد. این امر قدمی بزرگ در یکپارچه سازی اکوسیستم سیستم‌عاملهای شرکت مایکروسافت و ادغام ویندوزفون و ویندوز به شمار می‌رود. 

عباس واحدی

برگرفته از
Windows 10
لینک کوتاه

دیدگاه