تست استحکام گلکسی‌نوت ۴ سامسونگ در برابر خمیدگی + ویدیو

نویسنده:

۰۳:۱۹:۴۴


بالاخره پس از تبلیغات و شایعات فراوان، بالاخره فروش گلکسی‌نوت ۴ سامسونگ آغاز شده است. و با توجه به مشکل مبهم خمشدگی آیفون ۶ ، چه تبلیغی بهتر از این که سامسونگ میزان استحکام و استقامت نوت ۴ را به رخ بکشد.
 
لذا سامسونگ به سرعت دست به کار شده و ویدیوی تستهای سختگیرانه فشار سه نقطه‌ای و آزمون تحمل وزن انسان را منتشر نموده است. اگرچه این ویدیو تا حدی تبلیغاتی به نظر می‌آید و حداکثر فشار لازم برای خم شدن نوت ۴ را مشخص نمی‌کند، اما باز هم دیدن آن خالی از لطف نیست.
 
البته در تستهای پیشین مشخص شده که گلکسی نوت۳ سامسونگ در میان اسمارت‌فونها یک تانک جنگی مستحکم است. لذا طبیعی است که جانشین آن را هم موجودی قدر و تنومند در برابر فشارهای زندگی بدانیم. تفاوت گلکسی نوت ۴ با نسخه پیشین خود در فریم فلزی دور آن و همچنین بدنه پشتی تقویت شده با منیزیم است.
 
همان طور که در ویدیو خواهید دید، نوت ۴ بدون بروز هیچ گونه نقص کارکردی، توانایی تحمل ۲۵ کیلوگرم فشار را دارد. و در تست وزن انسان، دستگاهی نشست و برخواست صدها باره یک فرد ۱۰۰ کیلویی را روی نوت ۴ شبیه سازی نموده است.


 

به نظر می‌رسد نوت ۴ هم پا به پای نوت ۳ در تست‌های خم شدگی و استحکام جلو می‌رود. اما برای اطمینان از این موضوع باید منتظر آزمونهای سختگیرانه‌تر گروه‌های مستقل بر روی گلکسی نوت ۴ سامسونگ باشیم. و همچنین هنوز سرانجام مشکل شکاف کنار نمایشگر این فبلت تازه وارد نامشخص است.

عباس واحدی

برگرفته از
تست استحکام خمیدگی
لینک کوتاه

دیدگاه