۲۴مهرماه: مراسم پاییزی اپل، احتمال حضور آیپدهای جدید، آی‌مک رتینا و یوسمیت

نویسنده:

۰۹:۵۵:۲۴

به گزارش سایت Re/Code، علاوه بر رونمایی از آیپدهای جدید، در مراسم پاییزی اپل شاهد معرفی آیمک‌های رتینا و عرضه عمومی سیستم عامل او‌اس ایکس یوسمیت نیز خواهیم بود. البته به نظر می‌رسد تمرکز اصلی این مراسم بر آیپدها باشد.

اپل تصمیم دارد قبل از پایان سال میلادی و طی دو هفته آینده، در این مراسم چند محصول تازه را رونمایی کند. منابع اطلاعاتی این سایت می‌گویند در این مراسم شاهد آخرین آپدیتهای خط تولید آیپد و البته آیمک‌های جدید با نمایشگر رتینا خواهیم بود. همچنین مدتها است کاربران برای نسخه نهایی سیستم‌عامل OS X Yosemite لحظه شماری می‌کنند.
انتظار می‌رود نسل بعدی آیپد ایر و آیپد مینی رتینا به طور همزمان در این مراسم رونمایی شوند. احتمالا در نسل جدید از پردازنده‌های به روز شده بهره می‌برد و آن را به سنسور اثرانگشت تاچ آی‌دی مجهز خواهد کرد. همچنین طبق شایعات پیشین انتظار می‌رود نسخه طلایی آیپد ایر نیز به بازار بیاید.

شنیده‌ها درباره آیمک جدید نیز از تجهیز آن به کارتهای  گرافیک AMD و ارتقائ کیفیت تصویر به 5K  با رزولوشن ۵۱۲۰ در ۲۸۸۰ پیکسل  در اندازه ۲۷ اینچی خبر می‌دهند. علاوه بر این انتظار می‌رود پردازنده مورد استفاده در آیمک جدید هاسول باشد. زیرا اکثر شایعات به عدم عرضه آیمک مجهز به پردازنده Broadwell تا پایان ۲۰۱۵ اشاره دارند.
با توجه به اینکه توسعه و تکمیل سیستم عامل یوسمیت نیز در مراحل نهایی است و نسخه Golden Master آن نیز توزیع شده ، دور از انتظار نیست که نسخه نهایی این سیستم عامل هم در مراسم ۱۶ اکتبر عرضه گردد. 

عباس واحدی

برگرفته از
آیپدهای جدید
لینک کوتاه

دیدگاه