HBO قربانی حمله‌ی سایبری؛ قسمت‌هایی از Ballers و Room 104 در اینترنت پخش شده‌اند

نویسنده:

۱۱:۰۳:۳۴

چند ماه پیش داده‌های شبکه‌ی «نت‌فیلیکس» به دست هکرها افتاد و سریال Orange Is the New Black زودتر از موعد در اینترنت پخش گردید. این بار نیز اتفاقی مشابه برای شبکه‌ی HBO افتاده است.

بر اساس گزارشات منتشر شده، یک قسمت از سریال Ballers، یک قسمت از سریال Room 104 و فیلمنامه‌ی قسمت چهارم از فصل هفتم «بازی تاج و تخت» در سطح اینترنت پخش شده‌اند.

روز گذشته، این شبکه بیانه‌ای رسمی درمورد این حمله‌ی سایبری منتشر کرد:

“به تازگی یک حمله‌ی سایبری روی سرورهای شبکه‌ی HBO انجام گرفته است که باعث شد اطلاعات خصوصی شرکت منتشر شود. ما بلافاصله شروع به بررسی این حادثه کردیم و با شرکت‌های امنیت سایبری خصوصی و پلیس همکاری داریم. محافظت از داده‌ها در HBO یک اولویت محسوب می‌شود و ما این مسئولیت را جدی می‌گیریم.”

پس از اینکه چهار قسمت اولیه‌ی فصل پنجم سریال «بازی تاج و تخت» در سال ۲۰۱۵ به دست هکرها افتاد و در سطح اینترنت پخش شد، شبکه‌ی HBO روی امنیت سایبری حساسیت فراوانی به خرج داده است؛ به طوری که فصل‌‎های جدید «بازی تاج و تخت» دیگر برای منتقدین فرستاده نشدند.

گروهی از هکرها با نام مستعار TheDarkOverlord با پخش زودهنگام سریال‌های Orange Is the New Black و Funderdome سر و صدای زیادی به پا کردند. این گروه در مصاحبه با «هالیوود ریپورتر» گفته است:

“ما قصد ترساندن کسی را نداریم، هدف ما کسب مقدار زیادی پول اینترنتی (بیت کوین و…) است.”

در پی حمله‌ی سایبری به دیزنی، هکری ادعای دسترسی به فیلم Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales را داشت که بعدا مشخص شد صحتی ندارد و فیلم هرگز به صورت آنلاین پخش نگردیده است.

بزرگترین حمله‌ی سایبری هالیوود را سونی در سال ۲۰۱۴ تجربه کرد که طی آن هزاران ایمیل شخصی از مسئولان این استودیو در اینترنت پخش گردید.

برگرفته از
hollywoodreporter
لینک کوتاه

دیدگاه