کامپیوتری که کودکی ۷ ساله نیز می‌تواند راه‌اندازی کند

نویسنده:

۰۳:۵۵:۱۵

ایده شرکت کانو برای آموزش جوانان در مورد روش کار کامپیوترها است. این شرکت با ارائه یک بسته جدید که در حال حاضر با قیمت 150 دلار می‌توان خرید، امیدوار است فرصتی را برای نوآموزان فراهم آورد تا مفهوم پایه‌ای سخت‌افزار و نرم‌افزار را در سطوح آسان بیاموزند. این شرکت معتقد است با تبدیل روند یادگیری به بازی به صورتی که با تکمیل مراحل امتیاز بگیرید و با تکمیل کل مراحل درجه بگیرید، ساختن مدار و کدگذاری جذاب‌تر می‌شود. زمانی که یکی از بستگان هفت ساله مؤسس این شرکت از وی خواست تا کامپیوتری به او بدهد که بتواند مانند قطعات لگو آن را سرهم کند، ایده ساخت چنین محصولی را به وجود آورد.

مؤسس و مدیر عامل شرکت کانو اظهار داشت: «ما شرکت کامپیوتری جدیدی برای نسل جدید و مبتکر می‌سازیم، هر کسی در هر کجای دنیا می‌تواند از محصولات ما استفاده کند. این شرکت فراتر از دنیای غرب فعالیت خواهد داشت. اگر بتوانیم قدرت تجربه رایانش شخصی و جدیدی را در دستان افرادی بگذاریم که تاکنون چنین قدرتی نداشته‌اند، تصور کنید چه اتفاقاتی می‌تواند روی دهد».
محصول اول شرکت کانو، تمام اجزای اساسی یک کامپیوتر را دارد. علاوه بر این، تمام این اجزا مانند قطعات لگو به یکدیگر متصل می‌شوند و در عرض چند دقیقه کاربر موردنظر یک واسط خط فرمان لینوکس خواهد داشت که در واقع مانند دری به سوی تجربه ساخت کامپیوتر است. با این که نمی‌توان گفت این محصول مانند مک‌پرو عمل می‌کند، اما این کامپیوتر به اندازه‌ای پیچیده است که از Pong گرفته تا Minecraft را اجرا می‌کند. این کامپیوتر به اینترنت نیز متصل می شود.

با این که این محصول قرار نیست یک کامپیوتر نیرومند باشد، اما به عنوان دری به سوی دنیای سخت‌افزاها و نرم‌افزارها است که مطمئناً نسل جدید فناوری خواهند بود. به لطف کمپین  سایت Kickstarter در حال حاضر شرکت کانو 18000 نفر در 86 کشور مختلف طرفدار دارد و امیدوار است که با انتشار عمومی محصول جدید، در سراسر جهان پخش شود.
این سیستم برای 6 الی 14 ساله‌ها مناسب است، اما تقریباً همه می‌توانند از آن استفاده کرده و اصول ابتدایی رایانش را کشف کنند. زیرا شما باید بدانید لپ‌تاپتان چگونه کار می‌کند؛ به هرحال لپ‌تاپ خود را هر روز استفاده می‌کنید.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
Pi
لینک کوتاه

دیدگاه