[تهرانگردی] پارکی برای دانشجو!

نویسنده:

۱۱:۰۴:۳۰

در میان هیاهو و شلوغی خیابان ولیعصر، ترافیک، دود و صدا، پارک دانشجو پناهی است که شما را به خود می‌خواند!

پارک دانشجو با نام قدیمی “بوستان پهلوی” در سال ۱۳۴۶ افتتاح شد. گاهی به این پارک، پارک شهر هم گفته می‌شود.

 

 

ساختمان‌هایی مانند تئاتر شهر، کتابخانه دانشجو و مرکز اسناد هنرهای نمایشی در پارک به چشم می‌خورند و بر جاذبه‌های پارک می‌افزایند.

از دیگر امکانات پارک می‌توان به زمین بازی بچه ها، نمازخانه، سرویس بهداشتی و بوفه اشاره کرد.

 

 

– راه‌های دسترسی

بوستان دانشجو در خیابان انقلاب اسلامی و در نزدیکی چهار راه ولیعصر واقع شده است.

مترو: برای رفتن به پارک با استفاده از مترو خود را به ایستگاه تئاتر شهر (ولیعصر سابق) خط ۴ مترو برسانید. در این ایستگاه پیاده شوید و به پارک بروید.

تاکسی: با استفاده از تاکسی خود را به میدان انقلاب و یا ولیعصر برسانید. اگر در میدان انقلاب هستید با تاکسی هایی که در خیابان انقلاب حرکت می‌کنند به سمت پارک بروید. و اگر در خیابان ولیعصر هستید با تاکسی‌هایی که در مسیر خیابان ولیعصر حرکت می‌کنند خود را به پارک برسانید.

بی آر تی: سوار بی آر تی های مسیر تهرانپارس – میدان آزادی یا تجریش – راه آهن و یا پارک وی – راه آهن شوید و در ایستگاه ولیعصر از بی آر تی پیاده شده و به سمت پارک بروید.

 

 

پارک دانشجو به دلیل داشتن تئاتر شهر، کتابخانه و مرکز اسناد هنرهای نمایشی در خود و هم چنین نزدیک بودن به دانشگاه تهران، تالار وحدت و پژوهشکده فرهنگ و هنر، از دیرباز پاتوق اهل هنر بوده است.

هر از گاهی تئاترها و نوازندگان خیابانی هم اجرایی در این پارک دارند که دیدنش خالی از لطف نیست. سالن تئاتر شهر هم اغلب میزبان نمایش‌های خوبی است. اگر هم قصد رفتن به تئاتر ندارید، قدم زدن و گشت و گذار در پارک هم می‌تواند خود نمایشی باشد! چرا که تماشای تکاپو و رفت و آمد اقشار و گروه‌های مختلفی از مردم هم خود کمی از نمایش ندارد!

 

 

در محیط پارک حتما به مردان و زنانی می‌خورید که فلاسک به دست شما را به نوشیدن فنجانی چای یا شربت دعوت می‌کنند! آش و بلال هم که داستانی جدا دارد! پس اگر شما هم نیمی از تفریح را در خوردن می‌بینید، در پارک دانشجو به شما بد نمی‌گذرد! در ضمن همانطور که در بالا گفته شد پارک دارای بوفه هم هست که خوراکی‌های متنوع تری را در اختیارتان می‌گذارد.

 

 

در اطراف پارک رستوران‌ها و مکان‌های دیدنی دیگری هم وجود دارد، از آنها هم غافل نشوید!

پس اگر تا به حال از کنار پارک دانشجو رد شده‌اید و به دلیل مشغله‌های فراوان و یا عجله فرصت نکرده‌اید که از آن بازدیدی کنید بهتر است در اسرع وقت به تماشای این بوستان زیبا بروید!

برگرفته از
فوت و فن
لینک کوتاه