تست شیوه تازه ارائه اپلیکیشن در اندروید، پیش از خرید برنامه عملا برخی قابلیتهای آن را امتحان کنید

نویسنده:

۰۶:۰۸:۴۳

این قابلیت به کاربران اندروید اجازه می دهد قبل از خرید اپلیکیشن‌ها، آنها را تست کرده و از عملکرد و ارزش شان مطمئن شوند.  این شیوه تقریبا شبیه دانلود نسخه دموی (آزمایشی) بازیها از گوگل پلی است که در صورت اطمینان خرید را انجام می‌دهید. 
 
به گفته یکی از افراد مسئول در گوگل، اکنون این شرکت به دنبال شیوه‌هایی است که به مصرف کننده اجازه می‌دهد اپلیکیشن‌های جدید را بدون دانلود کامل امتحان کند. اینگونه در وقت و اینترنت کاربران صرفه جویی می‌شود و البته آنها امکان دانلود برنامه‌های بیشتری را خواهند داشت. این رویکرد به ویژه در کشورهای در حال توسعه که هزینه استفاده از اینترنت روی موبایل بیشتر است، و کاربران پول کمتری برای خرید برنامه هزینه می‌کنند، کاربرد فراوانی خواهد داشت.
 
البته هنوز مشخص نیست که این قابلیت چگونه عمل خواهد کرد. اما اطلاعات منتشره اذعان دارند که در این شیوه کاربران تنها بخش کوچکی از اپلیکیشن را دانلود می‌کنند و بر اساس آن برای دانلود بقیه برنامه یا خرید آن تصمیم گیری می‌نمایند. در این روش کاربران تمام قابلیتهای اپلیکیشن کامل را در اختیار ندارند و تنها می‌توانند کارکردهای اصلی آن را مورد آزمون قرار دهند.
 
برای کاربران موبایلی که از نظر حجم دیتای ماهیانه در مضیقه هستند، یا کسانی که نمی‌خواهند پول زیادی برای خرید اپلیکیشن‌ها هزینه کنند، این قابلیت بسیار مفید است و دانلودهای آنها را کاملا هدفمند می‌سازد.

عباس واحدی

برگرفته از
اپلیکیشن
لینک کوتاه

دیدگاه