فروش ۲۴۹ میلیون دلار لوازم جانبی آیفون ۶ تنها طی دو هفته

نویسنده:

۱۰:۵۶:۵۹

بنابر گزارش موسسه تحلیل بازار NPD Group، شرکتهای سازنده لوازم جانبی آیفون ۶ و ۶ پلاس تنها در دو هفته گذشته موفق به فروش ۲۴۹ میلیون دلار از کالاهای‌شان شده اند.
 
این میزان در مقایسه با فروش لوازم جانبی در دو هفته ابتدایی عرضه آیفون ۶ نشان دهنده رشد عجیب ۴۳ درصدی است. این درحالی است که آیفون ۵ اس و ۵ سی در زمان عرضه خود و طی مدت‌زمان مشابه با فروش ۱۹۵ میلیون دلاری لوازم جانبی روبرو شدند و تفاوت دو هفته اول و دوم فروش لوازم جانبی آنها تنها ۱۷ درصد بود.
 
به لطف انتشار شایعات و اخبار گسترده پیرامون خم‌شدن آیفونهای جدید، کیس و گارد در میان لوازم جانبی با بیشترین تقاضا روبرو بودند. البته این از زیرکی شرکتهای تولید کننده نیز بود که از فرصت #bendgate حداکثر استفاده تبلیغاتی را نمودند و نمونه‌های بسیار زیادی از وسایل محافظتی را روانه بازار کردند.
 
در مقام دوم نیز برچسبهای محافظ صفحه نمایشگر ایستاده‌اند. این بخش از لوازم جانبی در مقایسه با مدت زمان قبل از عرضه رسمی آیفون ۶، با رشد فروش ۱۲۰ درصدی مواجه شدند. البته به جز این دو گزینه محافظتی، دیگر لوازم جانبی رشد چندانی را تجربه نکردند. به گونه‌ای که فروش میکروفونها ۱۰ درصد و فروش اسپیکرهای بلوتوث ۵ درصد افزایش داشته است.

 

عباس واحدی
 

برگرفته از
لوازم جانبی آیفون
لینک کوتاه

دیدگاه