ورود کارل زایس به دنیای واقعیت مجازی با هدست VR One

نویسنده:

۱۱:۵۹:۳۹


تا به اینجا شرکتهای زیادی سعی کرده‌اند سر-پوش های ویژه واقعیت مجازی را به تولید تجاری انبوه برسانند و در این میان گروه‌هایی چون سامسونگ و گوگل نیز با ارائه ابزارهایی برای تبدیل اسمارت‌فونها به سر-پوش‌های واقعیت مجازی، سعی دارند دیدگاهی تازه را در این بازار تزریق کنند. و حالا پس از این دو شرکت، کارل زایس هم به نبرد تولید هدستهای واقعیت مجازی پیوسته است. 
 
اگر چه کارل زایس را اغلب به خاطر لنزهای دوربین تلفنهای هوشمند می‌شناختیم، اما فعالیت آنها به این زمینه محدود نمی‌شود. کارل زایس هدست واقعیت مجازی خود را با نام VR One و قیمت ۹۹ دلار آماده ورود به بازار کرده است. با استفاده از این سر-پوش می‌توانید دامنه وسیعی از اسمارت‌فونهای ۴.۷ تا ۵.۵ اینچی را به خدمت گرفته و برای هرکدام تنها نیاز به یک نگه‌دارنده ارزان قیمت دارید.
 
این شرکت فعلا نگه‌دارنده‌های سازگار با آیفون ۶ و گلکسی اس ۵ را آماده عرضه به بازار نموده. اما وعده داده به زودی دامنه وسیعی از فبلتها روی این هدست قابل استفاده خواهند بود. و البته هر نگه‌دارنده ویژه اسمارت‌فون هزینه ۱۰ دلاری اضافه‌ای را برای شما به همراه خواهد داشت.
 
هدست VR One به همراه اپلیکیشن‌های ویژه‌ای عرضه خواهند شد که امکان تماشای سه بعدی فیلمها، جستجوی عکسها و استفاده از سرویس استریت ویو گوگل را برای‌تان فراهم خواهد آورد. این شرکت همچنین مدعی است که VR One قادر است تا امکان تعامل در محیط واقعیت افزوده یا Augmented Reality را نیز برای‌تان فراهم آورد.
 
افرادی که این هدست را پیش‌خرید کرده‌اند آن را تا تعطیلات کریسمس تحویل خواهند گرفت. اما عرضه گسترده VR One از اوایل سال ۲۰۱۵ آغاز خواهد شد.
 
 
عباس واحدی
 
برگرفته از
هدست VR One
لینک کوتاه

دیدگاه